HP Victus yüksek fan sesi

Erokii

Hectopat
Bugün Vatandan 28k ye HP Victus 16 aldım. Özellikler gerçekten muazzam eve gidince uygulamalarımı yükledikten sonra bir tane test etmelik olarak Rocket League yükledim oyuna girdiğimde ses fark ettim, kulaklığı çıkardığımda çok fazla fan sesi geldiğini görüm. Evet bilgisayara yük biniyor fan hızlanır fakat fazla ses çıkarıyor. Bu parayı verip böyle bir sorun çok canımı sıktı bunun bir çözümü falan yok mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün vatandan 28k ye HP Victus 16 aldım. Özellikler gerçekten muazzam eve gidince uygulamalarımı yükledikten sonra bir tane test etmelik olarak Rocket League yükledim oyuna girdiğimde ses fark ettim, kulaklığı çıkardığımda çok fazla fan sesi geldiğini görüm. Evet bilgisayara yük biniyor fan hızlanır fakat fazla ses çıkarıyor. Bu parayı verip böyle bir sorun çok canımı sıktı bunun bir çözümü falan yok mudur?

Hocam sessiz moduna alıp denediniz mi? Denediyseniz ve hâlâ aynı şekilde aşırı yüksek geliyorsa teknik servise göndermenizi öneririm.

Bugün vatandan 28k ye HP Victus 16 aldım. Özellikler gerçekten muazzam eve gidince uygulamalarımı yükledikten sonra bir tane test etmelik olarak Rocket League yükledim oyuna girdiğimde ses fark ettim, kulaklığı çıkardığımda çok fazla fan sesi geldiğini görüm. Evet bilgisayara yük biniyor fan hızlanır fakat fazla ses çıkarıyor. Bu parayı verip böyle bir sorun çok canımı sıktı bunun bir çözümü falan yok mudur?

Moralinizi bozmak istemem fakat birkaç kişiden duyduğum kadarıyla o laptopun kronik bir ısınma ve fan sorunu var.

Hocam alakası yok çoğu laptop sesli calisir zaten sogutmak icin. Sessiz moda alsa bu sefer sicaklik degeri cok yukselir normal yani fan sesi.

Hocam benim arkadaşımda vardı fan kendi kendine aşırı sesli çalışmaya başladı. Sessiz moda alıp susturmaya denedik, kapatmayı denedik ama yine de gürültülü şekilde çalışmaya devam etti. En sonunda servise geri gönderdik.

Hocam benim arkadaşımda vardı fan kendi kendine aşırı sesli çalışmaya başladı. Sessiz moda alıp susturmaya denedik, kapatmayı denedik ama yine de gürültülü şekilde çalışmaya devam etti. En sonunda servise geri gönderdik.

Anladım hocam fakat sizinkisi sanirim surekli sesli calisiyormus konu sahibinin fanı oyunda calistigindan dolayi normaldir diye dusunuyorum yarin sabah atsin degerlere bir bakalim olmazsa boşta ve oyundaki sicaklik degerlerini ve o siradaki fan ayarini.

Moralinizi bozmak istemem fakat birkaç kişiden duyduğum kadarıyla o laptopun kronik bir ısınma ve fan sorunu var.
Yok. Ben de Victus kullanıcısıyım ve almadan önce çok da araştırmıştım, Victuslarda öyle bir problem yok, hele ısınma konusunda Pavilionlardan daha iyiler. Fanları baya güçlü, belki yüksek ses sebebi bu olabilir(baya masa vantilatörü gibi). Yüksek ayar 60FPS AC Origins'te 70°C ortalama ile oynadım 3050Tİ, 12500h modeliyle.

Laptoplarda normaldir. Oyuna girerken kulaklık takar turbo'ya alırsın. Oyundan çıkınca boşta gezerken silent modda gezersin. Bu modlar bunun için var.

Geri
Yukarı