HP Victus yüksek fan sesi

FPS'yi, ekran Hz değerine sabitleyin. Böylece donanımlar gereksiz yüksek performansta çalışmaz. Az da olsa etkisi olabilir fan sesine. Zaten bir bilgisayarın ekran Hz i ne kadarsa o kadar FPS alırsın en fazla.

Bugün Vatandan 28k ye HP Victus 16 aldım. Özellikler gerçekten muazzam eve gidince uygulamalarımı yükledikten sonra bir tane test etmelik olarak Rocket League yükledim oyuna girdiğimde ses fark ettim, kulaklığı çıkardığımda çok fazla fan sesi geldiğini görüm. Evet bilgisayara yük biniyor fan hızlanır fakat fazla ses çıkarıyor. Bu parayı verip böyle bir sorun çok canımı sıktı bunun bir çözümü falan yok mudur?
O kadar yüksek performansı küçücük kasaya sığdırıyorsunuz hocam. Mecbur o ısıyı tahliye etmek için bir şekilde atmak gerekecek. Fanınızda hırıltılı bir ses duymadığınız sürece yük altında ses normaldir.

Yok. Ben de Victus kullanıcısıyım ve almadan önce çok da araştırmıştım, Victus'larda öyle bir problem yok, hele ısınma konusunda Pavilion'lardan daha iyiler. Fanları bayağı güçlü, belki yüksek ses sebebi bu olabilir(bayağı masa vantilatörü gibi). Yüksek ayar 60FPS AC Origins'te 70°c ortalama ile oynadım 3050 Ti, 12500H modeliyle.

Kanka Victus'un hangi modeli.

Geri
Yukarı