HP X24IH 1400 TL'ye alınır mı?

Bütçe
1500
Yükseklik ayarı bir avantaj. Bu cihazın 2 eksisi var, ilk olarak 1 adet HDMI ve 1 adet DP portu mevcut. Kullandığım ekran kartında DP yok, Laptop'umu da bağlamak istersem her seferinde kablo sök takı yapmam gerekiyor. En azından 2 adet HDMI portu olabilirdi, 1'den fazla cihaz bağlıyorsanız bu kesinlikle eksi. İkinci olarak en azından dahili bir hoparlörü olabilirdi, ancak benim için bir eksi sayılmaz.

Bazı eksiklikleri var ama hızlılık açısından çok iyi bir monitör. Rekabetçi oyunlarda artı durum katar.

Bazı eksiklikleri var ama hızlılık açısından çok iyi bir monitör. Rekabetçi oyunlarda artı durum katar.

Ne gibi eksiklikleri var mesela.

Ne gibi eksiklikleri var mesela.
En baş durumlardan Black Uniformity yetersizliği ama bu seviyede IPS monitörlerde standarttır. Metin netliğinde de bir miktar noksanlık olduğu gözüküyor ama bu monitör için rekabetçi oyun canavarı desek yanlış olmaz. Hızlı olması bu tür eksiklikleri de hiçe sayıyor haliyle.

En baş durumlardan Black uniformity yetersizliği ama bu seviyede IPS monitörlerde standarttır. Metin netliğinde de bir miktar noksanlık olduğu gözüküyor ama bu monitör için rekabetçi oyun canavarı desek yanlış olmaz. Hızlı olması bu tür eksiklikleri de hiçe sayıyor haliyle.

Ben şimdi kod ekranı olarak da kullanacağım. Yani görüntü netliği yazıların keskinliği çok önemli. Bu konularda bir tık yetersiz anladığım kadarıyla?

Ben şimdi kod ekranı olarak da kullanacağım. Yani görüntü netliği yazıların keskinliği çok önemli. Bu konularda bir tık yetersiz anladığım kadarıyla?
Rtings'in incelemesi bu yönde. Siz yoğun bir oyuncu değilseniz bu tür şeylere dikkat etmelisiniz. Bunun dışında IPS kalitesi falan gayet iyi. Parasının hakkını fazlasıyla veriyor.

Rtings'in incelemesi bu yönde. Siz yoğun bir oyuncu değilseniz bu tür şeylere dikkat etmelisiniz. Bunun dışında IPS kalitesi falan gayet iyi. Parasının hakkını fazlasıyla veriyor.

Evet oyun odaklı fiyatına göre bayağı iyi o yüzden direkt alasım geldi. Ama öte yandan benim için en önemli özellik, yazıların net olması. Siyah renklerin iyi olması. Kontrast düşüklüğü de yazmışlar. Sadece oyun için alınır ama dediğim özellikleri de göz önüne alırsak biraz daha beklemekte fayda var değil mi? Yani o kadar bekledim beklemişken içime sinen bir monitör almak istiyorum. Bütçeyi belki 2000'e doğru çıkarırım. 144 Hz 24 inç 1ms bu özellikler dışında renk canlılığı ve yazı netliği konusunda bu monitörden daha iyileri vardır herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı