Çözüldü HP X360 Ubuntu'da 11 Wi-Fi gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pirateinthesky

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar. Başlıktaki laptop olan HP X360 11 için Ubuntu 20.04.2.0 LTS kurdum. Ancak Wi-Fi gözükmüyor. Sadece kablolu bağlanabiliyorum.

Ne yapabilirim? En son 2012'de Ubuntu kullanmıştım. Unutmuşum :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ayarlanıyor: bcmwl-kernel-source (6.30.223.271+bdcom-0ubuntu7~20.04.1) ... Removing old bcmwl-6.30.223.271+bdcom DKMS files...

Şu aşamada bcmwl-kernel-source paketinin çekirdek 5.8 için desteği bulunan güncel sürümünün kurulduğu anlaşılıyor. Çıktıya göre, bcmwl'nin önceki sürümü, kullandığınız çekirdek için derlenememiştir. Bu sebeple sürücüyü kullananamamışsınızdır. Son yaptığınız işlemler ile; bcmwl sürücüsünün, kullandığınız çekirdek için destek eklenmiş sürümü başarıyla kurulmuş görünüyor. Şimdi sistemi yeniden başlatırsanız sorun çözülecektir.

Aşağıdaki çıktılardan sürücünün başarıyla kurulduğunu anlayabiliyoruz.
- Installing to /lib/modules/5.8.0-43-generic/updates/dkms/ depmod.... DKMS: install completed.

can@can-HP-Convertible-x360:~$ dkms status bcmwl, 6.30.223.271+bdcom, 5.8.0-43-generic, x86_64: instal
Şu aşamada bcmwl-kernel-source paketinin çekirdek 5.8 için desteği bulunan güncel sürümünün kurulduğu anlaşılıyor. Çıktıya göre, bcmwl'nin önceki sürümü, kullandığınız çekirdek için derlenememiştir. Bu sebeple sürücüyü kullananamamışsınızdır. Son yaptığınız işlemler ile; bcmwl sürücüsünün, kullandığınız çekirdek için destek eklenmiş sürümü başarıyla kurulmuş görünüyor. Şimdi sistemi yeniden başlatırsanız sorun çözülecektir.

Aşağıdaki çıktılardan sürücünün başarıyla kurulduğunu anlayabiliyoruz.
Merhaba. Çok teşekkür ederim. Harikasınız. Wi-Fi çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı