HP11-N000NT Laptopta Wi-Fi Bağlantısı Kopuyor

w0xcrush

Hectopat
İyi geceler herkese. HP11-N000NT model bir bilgisayarim var. Gerek kullandığım uygulamaların desteğini çekmesi gerekse de dokunmatik ekran desteğinin sadece Windows 10'da olması üzerine bilgisayarımı Windows 10'a guncelledim ve Wi-Fi problemi yaşıyorum.

Bilgisayarı actigim zaman ortalama 25 dk boyunca sorunsuz bir şekilde Wi-Fi çalışıyor fakat belli bir süreden sonra bilgisayar anlık takılıyor ve kendine geldiğinde Wi-Fi kopuyor ve sanki bilgisayarda hiç Wi-Fi yokmuş gibi bir durum oluşuyor. Aygıt yöneticisinde de Wi-Fi driveri kayboluyor. Hiçbir anlam veremedigim için bilen biri olur umuduyla buraya sormak istiyorum.

Not: Guncellemeden önce W8 kullanıyordum ve böyle bir problemim yoktu.

Çözüm için denediklerim: 1-Wi-Fi modunu Auto'dan çıkarmak. (802-11B ve 802-11 b/g modunda ayrı ayrı denedim. Değişen bir durum olmadı.
2-guc kazanmak için bu aygıtı kapat seçeneğini deaktif etmek.

Sırasıyla durumu özetleyen fotoğrafları da koydum.

FB_IMG_1676069254556.jpg

IMG-20230211-WA0011.jpg

FB_IMG_1676069259406.jpg

IMG-20230211-WA0010.jpg

Bilgisayarınız Windows 10'u desteklemiyor olabilir. Sürüm düşürüp kullanırsanız sizin için daha iyi olabilir. Wi-Fi kartında sorun var desem yalan olur çünkü önceki W8 gibi sürümlerde aktif çalışıyor yazmışsınız. Veyahut kısa devre de olabilir Wi-Fi kartıyla alakalı. İyi akşamlar saygılarımla...

Bilgisayarınız Windows 10'u desteklemiyor olabilir. Sürüm düşürüp kullanırsanız sizin için daha iyi olabilir. Wi-Fi kartında sorun var desem yalan olur çünkü önceki W8 gibi sürümlerde aktif çalışıyor yazmışsınız. Veyahut kısa devre de olabilir Wi-Fi kartıyla alakalı. İyi akşamlar saygılarımla...
Yanıtınız için teşekkür ederim.

Desteklemediğini düşünmüyorum çünkü HP nin kendi sitesinde resmi olarak w10 için uyumlu driverlar paylaşılmış. 11 için yok o yüzden en son 10u desteklediğini düşünüyorum.

Kısa devre olayı mantıklı fakat böyle bir durum olsa sürüm fark etmeksizin tüm Windowslarda yapması gerekmez mi?

Cihazı kaç yıldır kullanıyorsunuz?

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Desteklemediğini düşünmüyorum çünkü HP'nin kendi sitesinde resmi olarak Windows 10 için uyumlu driverlar paylaşılmış. 11 için yok o yüzden en son 10u desteklediğini düşünüyorum.

Kısa devre olayı mantıklı fakat böyle bir durum olsa sürüm fark etmeksizin tüm Windows'larda yapması gerekmez mi?

Rica ederim, evet doğal olarak yapması gerekir fakat Driver'da problem olabilir. Aygıt Yöneticisi'nden Donanım Kimliğini Kopyalayıp Google'da aratın sisteminize uygun olanı indirin ve kurun. Saygılarımla...

Geri
Yukarı