HPE-500BR-A12S 80+ Sertifikası Yok mu?

ohmyrab

Hectopat
Öncelikle ürünün modeli: HPE-500BR-A12S
Bu da birkaç alışveriş sitesindeki linkleri:
Ben bu ürünü 80+ sertifikasına sahip diye aldım fakat aldıktan sonra arkadaşım bunun sertifikaya sahip olmadığını söyledi.
Bu siteden kontrol etmiş: Tıklayınız.

Şimdi ben bu ürünü geri iade edip 80+ sertifikalı başka bir ürün almak istiyorum. Sizce iade etmeli miyim? 228 TL'ye almıştım, iade ettikten sonra benzer fiyata gerçek sertifikası olan bir ürün bulabilir miyim?

Madem sertifikalı değil ne diye bu siteler oraya 80+ yazıyor, High Power'in kendi kutusunun üzerinde de 80+ logosuna benzer 85+ logosu var. Başka logo mu yoktu, niye benzerini seçiyor açık seçik kandırmaca mı var acaba burada?
Kandırılmış hissediyorum, sizce ne yapmalıyım? Kutusunu açmadım henüz... High Power'in kendi sitesinde sertifika olsun/olmasın HPE-500BR-A12S ürünü listede yok. Aynı zamanda çakma bir ürün mü?
Sistem:
  • 8GB HyperX 2400MHz
  • MSI 1050Ti 4GB OC
  • Intel G4560
  • MSI B250M Pro VD
  • 1TB HDD
Bölgede çok elektrik gidip geliyor ve güç dalgalanması da oluyor. Güvenli bir PSU'ya çok ihtiyacım var. Önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür güç kaynaklarında şöyle bir şey oluyor: Marka maliyetten kısmak için 80+ sertifikası veren kuruma güç kaynağını vermiyor fakat kendi testlerinde güç kaynağının belirtilen verimlilik değerinde çalıştığını iddia ediyor (Testlerin tamamen doğru olduğunu bilmiyoruz. Burada markanın bilindik ve kaliteli bir marka olması önem taşıyor. %75 verimliliğe sahip olup %80 de yazabilir ve biz bunu 80 Plus sertifikası veren kuruma gidip test ettirmediği için bilemeyiz.). Bu modelde de High Power bunu yapmış. Kendi testlerinde %85 verimliliği aldığı için yani 80 Plus Bronze sertifikası verimlilik seviyesinde olduğu için High Power 80 Plus Bronze sertifikasına benzer bir logo yapmış. Hepsiburada gibi e-ticaret siteleri de bunu pazarlama taktiği olarak kullanıyor.

Kutu üzerinde +80 bronze işareti var ise ürün sertifikalıdır. Bu ürünü öyle üzerinde +80 yazıp satamazlar içeriğinde +80 bronz yazıyorsa öyledir. İnternette okuduğunuz her bilgi güvenilir değildir o yüzden bu tür markalar büyük markalar çakallık yapacak markalar değil +80 sertifikası var ise vardır.Eğer ki içine yatmıyor ise FSP markasını önerebilirim

FSP 500 W

Kutu üzerinde +80 bronze işareti var ise ürün sertifikalıdır. Bu ürünü öyle üzerinde +80 yazıp satamazlar içeriğinde +80 bronz yazıyorsa öyledir. İnternette okuduğunuz her bilgi güvenilir değildir o yüzden bu tür markalar büyük markalar çakallık yapacak markalar değil +80 sertifikası var ise vardır.Eğer ki içine yatmıyor ise FSP markasını önerebilirim

FSP 500 W

Ama yapmişlar işte? Sitede bendeki urunleri yok. 85+ diye bir serrifika da olmadiği için alenen aldatmiş oluyorlar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı