HS50 Pro kulaklık hapörlörü ile bilgisayarın ses aygıtı çakışıyor

Memocukk

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımın özellikleri burada hocam. Anakartım bayağı eski ama HS50 Pro kulaklığını aldım ve hoparlör ve mikrofon bilgisayarının kendi ses aygıtlarıyla çakışıyor. Denetim Masası'nda ses aygıtları yönet kısmında da yok, nasıl çözeceğim bilmiyorum. Hoparlör çalışıyor, bilgisayarda mikrofon bilgisayarda çalışmıyor lakin telefon da mikrofonda çalışıyor.

Kısaca mikrofon ve hoparlör için kendine yeni aygıt açmıyor hocam.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    11,7 KB · Görüntüleme: 3
  • 2.PNG
    2.PNG
    16,6 KB · Görüntüleme: 14
  • 3.PNG
    3.PNG
    10 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Bilgisayarımın özellikleri burada hocam. Anakartım bayağı eski ama HS50 Pro kulaklığını aldım ve hoparlör ve mikrofon bilgisayarının kendi ses aygıtlarıyla çakışıyor. Denetim Masası'nda ses aygıtları yönet kısmında da yok, nasıl çözeceğim bilmiyorum. Hoparlör çalışıyor, bilgisayarda mikrofon bilgisayarda çalışmıyor lakin telefon da mikrofonda çalışıyor.

Kısaca mikrofon ve hoparlör için kendine yeni aygıt açmıyor hocam.

1. Buradan Realtek sürücüsünü indirip güncelleyin.
2. Denetim Masası > donanım ve ses > ses > kayıt kısmına gidin.
3. mikrofonunuzun gozukmesi gerekiyor. Aygıta çift tıklayıp dinle kısmına gelin ve "bu aygıtı dinle" seçeneğini seçin.

Bu adımları izledikten sonra çalışması gerekiyor. Eğer olmuyorsa geri dönüş yaparsınız.

3. mikrofonunuzun gozukmesi gerekiyor. Aygıta çift tıklayıp dinle kısmına gelin ve "bu aygıtı dinle" seçeneğini seçin.

Bu adımları izledikten sonra çalışması gerekiyor. Eğer olmuyorsa geri dönüş yaparsınız.
Deniyorum @Physic hocam. Bakalım işe yarayacak mı?

Hocam kulaklıkğı sadece çakışmasını ayırdı hala aynı mikrofon.

Dosya Ekleri

• 5.PNG
    5.PNG
    15,6 KB · Görüntüleme: 4
  • 6.PNG
    6.PNG
    11,2 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Bilgisayarın ana mikrofonu muhtemelen "High Definition Audio" isimli devre dışı bırakın. Sadece kulaklığın mikrofonu açık kalsın. Windows'ta ikisi bir arada çalışmıyor.

Diğer mikrofonlar zaten Steam'in mikrofonu. Steam için ayrı aygıt açılmış devre dışı bıraktım dediğiniz gibi ama şimdi hiç ses gelmiyor.

Geri
Yukarı