.htaccess ile tüm sayfalarda tek bir URL gösterme

anilcaliskan

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba.

Aşağıda ki gibi kod kullanıyorum JS ile mobil algılayıp mobillere 1.html mobil olmayanlara 2.html adında bir sayfa gösteriyorum.

Kod:
<!doctype html>
<html lang="tr">
  <head>
    <!-- Required meta tags -->
    <meta charset="utf-8">
    <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1, shrink-to-fit=no">
    <title></title>
    <script>
    var mobil = (screen.width <= 600)

if(mobil) {
    document.location="https://domain.com/1.html";
    }

else {
    document.location="https://domain.com/2.html";   
    }
    </script>
  </head>
  <body>

</body>
</html>

Fakat bunu yaparken aynı zamanda URL'nin direk domain.com olarak gözükmesini yani yönlendirme yapıldıktan sonra URL'de /1.html ve /2.html bölümlerinin gizlenmesini istiyorum.

Aşağıda ki gibi bir çözüm ürettim ama ikinci bir RewriteRule olarak RewriteRule ^/?$ /2.html eklediğimde biraz karışıyor işler. Sitemde zaten 2 adet sayfa var, bunların sonunda ki 1.html ve 2.html bölümlerini silsem yani bu aşağıda paylaştığım RewriteRule kodunu iki linke uyarlayabilsem sorun çözülecek gibi.

Kod:
RewriteEngine On
RewriteRule ^/?$ /1.html [L]

Bir çözüm öneriniz var mı? iFrame içerisinde yapabileceğim söylendi ama bunu tam olarak nasıl yapabilirim bilmiyorum. Bu site Google Ads üzerinde kullanılacak bildiğim kadarı ile iFrame içerisinde kod çağırmak reklam açısından problem olabilir mümkünse iFrame kullanmadan çözmek istiyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yayımlanacak bir site mi? Yoksa ödev, proje tarzı bir şey mi?

Çünkü oluşturmaya çalıştığınız teknik hatalı, responsive ya da router gibi daha teknik çözümlere yönelmelisiniz. Bu tasarladığınız algoritma başta googlebot olmak üzere çoğu arama moturu için indeksleme ve sayfa yükleme hataları alacak.

Çok önemli bir mesele değilse kök dizine "m" adlı bir klasör aç ve mobil HTML dosyasını oraya yükle. İkisinin adını da "index.html" yap. Sonra mobil çözünürlük için siteyi "domain.com/m" adresine yönlendir. Diğeri de "domain.com" kalsın. "htaccess" ile uğraşmazsın.

Geri
Yukarı