.htaccess URL Yapılandırması

FurkanAkman

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bir tane hotel sitesi kurdum. Kurulumu yaptığım sunucuda ana sayfadaki Oda Arama Motoru sorunsuz bir şekilde url yönlendirmesi yapıyordu.

Sorunsuz url;

siteadı.com/rezervasyon/?start=27-11-2021&end=28-11-2021&pax=2|1|3|0|0|0|iframe

Sonrasında ben bu siteyi her şeyi ile birlikte başka bir sunucuya taşıdım. (Site her şeyiyle birlikte sorunsuz çalışıyordu.) Sadece ilk paragrafta belirttiğim gibi Oda Arama Motoru'nun yönlendirdiği url'de sıkıntı çıkıyordu.

Sorunlu url;

siteadı.com/rezervasyon/?start=27-11-2021&end=28-11-2021&pax=23000iframe

Özet geçecek olursam;

Url'deki pax değerlerinin arasına "|" işaretini koymadığı için sayfa hatalı açılıyor.

Sonrasında sorunun .htaccess dosyasından kaynaklandığını düşündüm. Önceki sunucudaki .htaccess kodlarını da bulamadım.

Sitedeki .htaccess kodları;

Kod:
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

Yani deneme amaçlı kodların hepsini sildiğimde;

• Ana Sayfa açılıyor,
  • Oda Arama Motoru'ndan arama yaptığımda sorunsuz url'de çıkıyor
  • fakat diğer sayfalar 404 hatası verdiği için odaların bulunduğu sayfa açılmıyor.

.htaccess dosyası kodlarını bilmediğimden Google'da arama yaptım ama sonuç bulamadım.

Sizden ricam bunu düzeltebilecek bir fikir veya bilgi verir misiniz?

Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna bir .htaccess yazabilmek için önce sitenin arka planda nasıl bir işleyişe sahip olduğunu bilmek gerekiyor hocam. Bu konudaki .htaccess zaten standart WordPress ile geliyor.

Hotel sitesi için kurduğunuz tema ve eklentilerin dokümantasyonlarında bulunabilir onları inceleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı