Burak Güven

Hectopat
Daha fazla  
HTC M8 model telefonum bir süre önce yüksek mesafeden düşüp kasası biraz yamuldu ve ekran açıldı, yani üst sağ köşe biraz yukarı kalkmıştı. Bir süre o şekilde kullandım, bu arada arka kamerası çalışmıyordu. Daha sonra bir gün telefona restart attığımda telefon HTC giriş logosunun olduğu yerde kaldı, yani menü hiç gelmedi, orada donup kalıyordu. Telefoncuya götürdüğüm de üst bordtan kaynaklandığını söyledi, hatta üst bordun flexini söküp çalıştırdığında telefon açıldı ama o zaman kamera ve sim kart çalışmıyor. Ben de yeni bir üst bordla ana kart arasında olan ara flexi siparişi verdim belki sıkıntı ondadır diye bir de aklıma arka kamerayı söküp denemek geliyor. Bu konuda tecrübesi olan arkadaş varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.
Düzeltme: Bu arada yeni üst bord aldım aynı problem var sadece üst bord ara flexi hala eskisi onu sipariş verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonu eksik parça ile çalıştırmayı denemedim hiç ama flex yırtılmışsa üst bordu değiştirmeniz bir işe yaramaz diye düşünüyorum. Yenisi geldiyse sonucu yazın mutlaka ben de merak ettim.

Telefonu eksik parça ile çalıştırmayı denemedim hiç ama flex yırtılmışsa üst bordu değiştirmeniz bir işe yaramaz diye düşünüyorum. Yenisi geldiyse sonucu yazın mutlaka ben de merak ettim.

Birazdan kargo gelicek flexi değiştirecem yalnız şöyle bir şey denedim arkadaki duo kameranın soketini söktüm sadece ön ve arka büyük kamera bağlıyken açtım telefon HTC ekranında kalmadan açıldı fakat sim kart hala çalışmıyor umarım ara flexi değişince düzelir yoksa başka birşey aklıma gelmiyor.

Yok malesef simkart ara flexi değişmeme rağmen çalışmadı ünlem işareti var yanında. Artık yazılımsal bir şey olduğunu düşünmeye başladım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum lütfen.
Ekranda üste sim kart yok uyarısı çıkıyor fotoğrafı alta ekliyorum;
Screen Shot 11-08-17 at 06.31 PM.PNG

Neye göre aldınız hocam bordu? Sadece M8 diye aldıysanız uyumsuzluk yapmış olabilir, Apple'ın orta tuşu ekranla eşlediği gibi alt ve üst bord eşlenmiş olabilir, farklı bir yöntemle aktifleştiriliyor olabilir. Olabilir de olabilir yani düşünülmesi gereken birçok şey var, acayip birşey donanım ve yazılım olayı. IMEI'yi kontrol ettiniz mi hiç? Telefonun neresine kaydoluyor o bilmiyorum, 3 senedir telefon yazılımlarıyla uğraşıyorum, hala bilmediğim yüzlerce şey var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı