HTC Sensation XE/XL Android 4.2 Jelly Bean CM10 ROM Güncelleme Rehberi

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Jelly Bean 4.2.1'i HTC Sensation cihazınıza yükleyin! Bu işlem için telefonunuz root edilmiş olmalı ve cihaza CWM Recovery yüklü olmalıdır.

JellBean ROM: cm-10-20121210-EXPERIMENTAL-pyramid.zip

1. HTC Sensation cihazınızı kapatın.
  2. Ses Kısma + Güç tuşuna basarak cihazı Bootloader modunda açın.
  3. Data ve Dalvic Cache'i Wipe işlemi ile temizleyin. Aksi takdirde cihazınızı brick edebilirsiniz.
  4. Flash zip from SD card > Choose zip from sdcard > Jelly Bean 4.2.1 ZIP dosyasını seçin.
  5. İşlemin bitmesini bekleyin.
  6. 4. adımı tekrar edin fakat bu defa Google Apps zip dosyasını seçin.
  7. ”+++++Go Back++++++” > ”Reboot System Now”
  8. Telefonunuzun açılmasını bekleyin ve HTC Sensation'da Jelly Bean 4.2.1'in tadına varın.

Bu ROM deneysel bir sürümdür. Bu yüzden olsayı hatalardan dolayı şiakyet etmeyiniz.

Google Uygulamaları

Merhaba arkadaşlar yardıma ihtiyacım var,
HTC Sensation XE Audio Beats, Orjinal işletim sistemli ve Android 4.0.3 telefonuma CyanogenMod 9.1 Statil kurdum. Unlock ve kurulum konusunda herhangi bir sorun yaşamadım ama kurulumdan sonra CyanogenMod Açılış animasyonunda sürekli dönüyor ve ilerlemiyor. CM 10.1 yüklemesi bile yapmayı denedim ama bir türlü başarılı olamıyorum. Hep açılış animasyonunda dönüyor duruyor.ClockworkMod olarak 5.x versiyonu var. Ne yapmalıyım. Cm yüklemesi yapabilir miyim? Orjinal romu tekrar yükleyebilir miyim?

CM 10'u yeniden kurmak istediğimde Wipe data/ aşamasında

Kod:
format_volume: make_extf4fs failed on /dev/block/mmcblk1p2

hatası alıyorum. 4extRecovery önerir misiniz? Ayrıca Cihazımın Boot ekranında ***UNLOCKED*** PYRAMID PVT SHIP S-ON TL ve Hboot - 1.29.0000 ifadelerini görüyorum. Bundan S-ON durumda olduğumu anlıyorum ve internette S-ON durumdaki cihazların rom yüklemesi sonrasında boot.img dosyasının elle yüklenmesi gerektiğini yazıyor. Ne derece de doğrudur bilemedim. Sizce sorunum ile ilgili var mıdır.

4extRecovery önerir misiniz? Ayrıca Cihazımın Boot ekranında ***UNLOCKED*** PYRAMID PVT SHIP S-ON TL ve Hboot - 1.29.0000 ifadelerini görüyorum. Bundan S-ON durumda olduğumu anlıyorum ve internette S-ON durumdaki cihazların rom yüklemesi sonrasında boot.img dosyasının elle yüklenmesi gerektiğini yazıyor. Ne derece de doğrudur bilemedim. Sizce sorunum ile ilgili var mıdır.

Evet, sorun bundan kaynaklanıyormuş sanırım. Çözüm şu şekilde:

Bir Recovery edinmeli ve ROM flaslamalısın.

1. ROM'u yükledikten sonra ZIP dosyasını bir PC ile aç. Dosyada boot.img göreceksin.
  2. boot.img dosyasını fastboot.exe olan klasöre at (Android SDK ile indirebilirsin) ve teelfonu fastboot modunda aç.
  3. CMD'yi aç ve fastboot.exe olan klasöre git.
    Kod:
    fastboot flash boot boot.img
    komutunu ver.
  4. İşlem bitince telefonu normal olarak yeniden başlat bakalım olacak mı.

Evet, sorun bundan kaynaklanıyormuş sanırım. Çözüm şu şekilde:

Bir Recovery edinmeli ve ROM flaslamalısın.

1. ROM'u yükledikten sonra ZIP dosyasını bir PC ile aç. Dosyada boot.img göreceksin.
  2. boot.img dosyasını fastboot.exe olan klasöre at (Android SDK ile indirebilirsin) ve teelfonu fastboot modunda aç.
  3. CMD'yi aç ve fastboot.exe olan klasöre git.
    Kod:
    fastboot flash boot boot.img
    komutunu ver.
  4. İşlem bitince telefonu normal olarak yeniden başlat bakalım olacak mı.

Merhaba,
Yukarıdaki işlemi yapınca sorun düzeldi. Telefon şu an çalışıyor. Fakat CM 10 versiyonunda hala bazı problemler var. Klavye sürekli çöküyör. Kamerada da ciddi problemler var. Ben Cm9.2 kurdum ve kararlı olarak çalışıyor. Herkese iyi çalışmalar.

Dostum daha detaylı anlatabilir misin? Bende de Sensation var ama dediklerını yapamadım. Mesela Data ve Dalvic Cache'i Wipe işlemi nedır? Biraz daha açık anlatsabilir misin rica etsem kardeşim.

Bootloder kilidini kaldırırken de sorun çıktı. Yazılar cıkmadı bende çalıştır'da açınca.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı