HTC Sensation XE/XL Android 4.2 Jelly Bean CM10 ROM Güncelleme Rehberi

ROM yapanlar genelde yükleme yönergelerini sayfalarında yazarlar. İngilizce de olsa anlayabilirsiniz. Olmadı Google Translate kullanabilirsiniz ya da ben size yönergeleri tercüme ederim.

Mesela yükleyeceğiniz bu ROM'un başında "DISCONTINUED" yazıyor. Yani ROM'un geliştirilmesine son verilmiş.

Ben bu konulara ilk defa giriyorum tecrübesizim yani o yüzden bazı dediklerinizi anlamaıyorum kusura bakmayın :) Yükleme yönergesini bilmiyorum ve bu son verdigim dxa link inde ROM+Gapps+Kernel-only updates/kernel standalone installer böle bişi indiriliyor. Bu son indirilen kernel denilen şeyin ne olduğunu biliyor musunuz ben bunu yüklememiştim . Tercüme konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Şimdi işe gideceğim geldiğimde araştırmaya devam edicem kolay gelsin.

Kernel, işletim sisteminin çekirdeğidir. Ama ben size bu ROM'u tavsiye etmem çünkü ölü bir ROM. Artık geliştirilmiyor. 4.4 sürümlere bir bakın isterseniz.
Peki 4.4 ROM sürümlerinin rehberi varmı bu sitede ve ben xda da bunları buldum lüften incelermisiniz.
1- [ROM][Android 4.4.2][HW VSYNC] CM11 with ION and 3.0 kernel [Apr 13, 2014] - xda-developers
2- Android 4.4 Kitkat for Sensation - xda-developers
3- [ROM] CyanogenMod 11.0 | Android 4.4.2 KitKat [KANG] [Jan-15] - xda-developers

1inci şıkkı uygulamayı düşünüyorum fakat karnel konusunda nasıl yapıcagımı bilmiyorum dierleri gibi recoveryden zip açarakmı yapıcam. 4.4 sürümleri için bi rehber hazırlamanız mümkünmü :) şimdiden teşekkürler.

4.4 sürümlerini denedim ama ne yaptıysam olmuyor HTC logosunda kalıyor açılmıyor telefon. :( :S

Artık çalışan 4.3 de çalışmıyor önceki gibi Htc logosunda bekliyor açılmıyor ne yapmalıyım :(

Telefon açılmıyorsa her zaman RUU Update'ler ile cihazı orijinal ROM'una döndürebilirsiniz. Ya da CWM'den gerekli Wipe işlemlerini yaparak başka ROM kurabilirsiniz.
CWM Recovery diyorsun sanırım ses kısma ve power tuşuyla açıyorum telefonu
Fastboot
Recovery
Factory Reset
Sımlock
Image Crc seçenekleri geliyor Recovery e gidiyorum.

reboot system now
install zip from sccard
wipe data/factory reset
wipe cache partition
backup and restore
mounts and storage
advanced seçenekleri geliyor wipeleri yapıyorum sırayla sonra install zip from sccard ROM ve Gapps ı yüklüyorum ama yinede açılmıyor telefon HTC logosu geliyor orda kalıyor açılmıyor ne yapcagımı bilmiyorum :(

[GUIDE]RUU related info (Extracting rom.zip, Restoring stock, going back S-ON, etc.) - xda-developers

Burdan eski haline geri döndürdüm 4.0.3 :)bir daha kurcalamam heralde :D

İlginiz için teşekkürler.

bi sorum olucaktı

4extRecovery önerir misiniz? Ayrıca Cihazımın Boot ekranında ***UNLOCKED*** PYRAMID PVT SHIP S-ON TL ve Hboot - 1.29.0000 ifadelerini görüyorum. Bundan S-ON durumda olduğumu anlıyorum ve internette S-ON durumdaki cihazların rom yüklemesi sonrasında boot.img dosyasının elle yüklenmesi gerektiğini yazıyor. Ne derece de doğrudur bilemedim. Sizce sorunum ile ilgili var mıdır.
Evet, sorun bundan kaynaklanıyormuş sanırım. Çözüm şu şekilde:

Bir Recovery edinmeli ve ROM flaslamalısın.

1. ROM'u yükledikten sonra ZIP dosyasını bir PC ile aç. Dosyada boot.img göreceksin.
  2. boot.img dosyasını fastboot.exe olan klasöre at (Android SDK ile indirebilirsin) ve teelfonu fastboot modunda aç.
  3. CMD'yi aç ve fastboot.exe olan klasöre git.
    Kod:
    fastboot flash boot boot.img
    komutunu ver.
  4. İşlem bitince telefonu normal olarak yeniden başlat bakalım olacak mı.
burayı nasıl yapmamız gerekıyor ben yaptım bu hatayı aldım 'waiting for device' bana yardım edermısınız

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı