HTML Butona Link Verme

mellark01

Centipat
Merhaba arkadaşlar, göründüğü üzere böyle bir kodum var;
<div>
<a href="istediğimiz link" target="_blank" type="submit" class="btn mbr-title-font btn-block btn-lg btn-primary"> <span class="mbri-paper-plane mbr-iconfont mbr-iconfont-btn" style="font-size: 20px;">
</span>&nbsp;Beğeni Gönder</a>
</div>

Bu kodlar "Beğeni Gönder" butonuna tıklayınca başka bir sitede istediğim linkin açılmasını sağlıyor fakat ben bunu butona 1 kere tıklayınca gitsin tekrar tıklayınca kendi işlemini yapsın istiyorum. Kısacası kodları baştan da yazabilirsiniz. İstediğim şey; Bir buton olacak. Ona tıklayınca reklam amaçlı bir site açacak fakat tekrar gelip o butona bastığımızda aynı reklamı bir daha açmayacak.

Jquery kullanabilirsin.
<script>
var isFirst=true;
function Send(){
if(isFirst){
isFirst=false;
window.open('www google com', '_blank');
}
$("#formidsi").submit();
}
</script>
<div>
<a href="javascript:Send();" class="btn mbr-title-font btn-block btn-lg btn-primary"> <span class="mbri-paper-plane mbr-iconfont mbr-iconfont-btn" style="font-size: 20px;">
</span>&nbsp;Beğeni Gönder</a>
</div>

Jquery kullanabilirsin.
Verdiğiniz kodu benim kodun yerine yazdım fakat hata verdi. Birde galiba verdiğiniz kod buton değil yazı. Resimde görüldüğü üzere;
Jquery kullanabilirsin.
Hocam aşağıda ki kodları "Kod Önizle" yerine yazınca dediğim gibi oluyor fakat not defterine aynı kodları aktarıyorum. Siteye yüklediğimde ise site html hatası veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Kodun içinde "Form Id" diye kısım var orayı anlamadım tek. Benim kodların içinde böyle bir bölüm göremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Jquery import ettin mi bilmiyorum ama buradan dene bi istersen.

alert("oke") yerine gerçek ortamda altındaki yorum satırında yazan kodu kullanacaksın // ları silip. Form Id yazan yer form'un id'si işte. Fiddle üzerinde oynayıp bakabilirsin. Resource kısmında gerekli olan kütüphaneleri görürsün. Sana birebir istediğin kodu yazamam fakat bu yöntem istediğin yöntem.

Jquery import ettin mi bilmiyorum ama buradan dene bi istersen.

alert("oke") yerine gerçek ortamda altındaki yorum satırında yazan kodu kullanacaksın // ları silip. Form Id yazan yer form'un id'si işte. Fiddle üzerinde oynayıp bakabilirsin. Resource kısmında gerekli olan kütüphaneleri görürsün. Sana birebir istediğin kodu yazamam fakat bu yöntem istediğin yöntem.
Jquery import etmemişim. Sizde link varsa atar mısınız? Nerde hata yapıyorum. Site hala bu kodları girince giriş hatası veriyor. Hala Form İdsi bulamadım.

Javascript'te buton için bir global değişken oluştur. Ve onunla kontrol et.

JavaScript:
var ilkAcilis = 1;
window.onload = loading;
function loading()
{
    document.getElementById("butonID").onclick = btnFunc;
    function btnFunc()
    {
        if(ilkAcilis != 0)
        {
            window.location.replace("www.reklamsitesi.com");
            ilkAcilis = 0;
        }
        else
        {
            //Butonun asıl işlevi
        }
    }
}

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı