Çözüldü HTML CSS siteye login sayfasında şifreli giriş eklemek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LSL

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar HTML CSS ile yapmış olduğum bir site var domain var hosting olarak da cPanel kullanıyorum sormak istediğim soru ise şu sitede sadece bir tane pin ekranı var ve bu pin ekranına örneğin 2030 yazıldığında sadece doğru şifreymiş gibi algılanacak alttaki tuşa basılınca siteye atacak yanlış şifrede atmayacak siteyi hazırladım hepsi hazır fakat bu şifre olayını anlamadım galiba veri tabanı bağlamak lazım nasıl olacak bilmiyorum eğer videosunu atma şansınız veya bilen arkadaşlar varsa yardım ederse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
HTML dosyasının PHP dosyasına dönüşümü ve bazı dizin problemleri vardı. Üstteki cevaptan farksız bir şey yapılmadı konuyu okuyanların bilgisine.
Şifre sadece 2030 olacaksa PHP ile yapılabilir. Fakat güvenlik önlemi olmaz bilgin olsun.

PHP:
<form method="POST" action="">
    <input type="password" name="pin">
    <input type="submit" name="gonder" value="Giriş">
</form>

<?php
if(isset($_POST['gonder'])) {
$dogrulama = "2030";

if($_POST['pin'] == $dogrulama) {
        echo "Pin girişi doğru, yönlendiriliyorsunuz.";
        //header("Location:panel.php"); yönlendirme için baştaki "//" işaretlerini kaldırıp sayfa adını yazabilirsin.
    } else {
        echo "Pin girişi başarısız.";
    }

}
?>

Şifre sadece 2030 olacaksa PHP ile yapılabilir. Fakat güvenlik önlemi olmaz bilgin olsun.

PHP:
<form method="POST" action="">
 <input type="password" name="pin">
 <input type="submit" name="gonder" value="Giriş">
</form>

<?php
if(isset($_POST['gonder'])) {
$dogrulama = "2030";

if($_POST['pin'] == $dogrulama) {
 echo "Pin girişi doğru, yönlendiriliyorsunuz.";
 //header("Location:panel.php"); yönlendirme için baştaki "//" işaretlerini kaldırıp sayfa adını yazabilirsin.
 } else {
 echo "Pin girişi başarısız.";
 }

}
?>

Hocam şu anki kodlarla PHP'yi nasıl bağlayacağım? (DC kullanıyorsanız müsaitseniz yardım etme şansınız var mı hocam?)

Son düzenleme:
input değişkenindeki name="pin" aşağıdaki
$dogrulama = "2030";
if($_POST['pin'] == $dogrulama) ile karşılaştırır. eğer pin değişkende tanımlandığı gibi 2030'a eşitse giriş yapar değilse yapmaz.

PHP kodunu çalıştırman için xampp gibi localhost çalıştıran bir uygulamaya ihtiyacın var ve sayfayı login.html yerine login.php diye kaydetmen gerekli.

İnput değişkenindeki name="pin" aşağıdaki.
$Dogrulama = "2030";
İf($_post['pin'] == $dogrulama) ile karşılaştırır. Eğer pin değişkende tanımlandığı gibi 2030'a eşitse giriş yapar değilse yapmaz.

PHP kodunu çalıştırman için XAMPP gibi localhost çalıştıran bir uygulamaya ihtiyacın var ve sayfayı login.html yerine login.php diye kaydetmen gerekli.

Discord'dan yardım etme şansınız var mı hocam?

Geri
Yukarı