Çözüldü HTML dosyasının linkteki adını değiştirmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KernelColonel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu aralar bir HTML projesiyle uğraşıyorum. Bu projede şunu yapmak istiyorum.

technopat.net/sosyal.html'den
technopat.net/sosyal yapmak istiyorum.
Bu nasıl yapılır?

Çözüm
Technopat.net'in altinda sosyal adli bir klasor acip, dosya adini da default.html ya da index.html yaparsaniz technopat.net/sosyal adresine girdiginizde direkt sayfa gorunur.
Dostum Backend kullanmana gerek yok. Özellikle backend kullanmıyorsun diye .htaccess dosyasındaki .php kısmını .html yaptım.

Arkadaslar adam ne sormus, siz ne komplike cevaplar vermissiniz.. Yukarida belirtitgim gibi su kadar basit iste
Dostum, arkadaş;
"technopat.net/sosyal.html'den technopat.net/sosyal yapmak istiyorum." demiş, sen ise lokal sunucuya index.html açıp bu kadar basit demişsin.

Yukaridaki paylastigim ekran goruntusune bakarsaniz zaten istediginin aynisini tarif ettim ben de?

Yukaridaki paylastigim ekran goruntusune bakarsaniz zaten istediginin aynisini tarif ettim ben de?
Attığın ekran görüntüsünü değiştirmişsin dostum

Edit: Ya da sonradan yüklenmiş olabilir çünkü baktığımda 2. dosya eki yoktu.

Attığın ekran görüntüsünü değiştirmişsin dostum

Edit: Ya da sonradan yüklenmiş olabilir çünkü baktığımda 2. dosya eki yoktu.
Evet, ilk attigimda sadece index'teki dosya vardi, sonra bir de klasor ornegi koydum ve ekran goruntusunu guncelledim

Bahsedilen yöntem ile her sayfa için bir klasör açmak ne kadar mantıklı geliyor size?
Doğru tarif edilen postu da baltalamaya çalışıyorsunuz bir de. Keşke at gözlüklerimizi çıkarabilsek...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…