Çözüldü HTML ile form verisini ekrana yazdırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Meftun Ege Kara

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, HTML ile yazılmış bir sayfam var bu çok basitinden bir üye kaydı ekranı. Tek istediğim orada isim kısmına girilen ismin ekrana yazdırılması. Şöyle bir husus var ki PHP kullanmak istemiyorum, çünkü ismin gözükeceği yer ana sayfa olacak (proje ödevi için bir alışveriş sitesi kurmam gerek sağ üstte kullanıcı adı yazmalı) bu nedenle .PHP olarak kaydetmek istemiyorum. Kısaca HTML kullanarak form verisini ekrana nasıl yazdırabilirim?

Çözüm
O zaman böyle yapmanız gerekmekte.

1639599990037.png
Çok basit ancak tek HTML ile olmaz. JS kullanmanız lazım. Textbox üzerinden aldığınız değeri innerHTML ile ekrana yazdırabilirsiniz.

Site güvenliği yüzünden JS kabul etmiyor. O yüzden resim olarak atıyorum size.

Bu şekilde yapabilirsiniz.

1639599096114.png

Son düzenleme:
Çok basit ancak tek HTML ile olmaz. JS kullanmanız lazım. Textbox üzerinden aldığınız değeri innerHTML ile ekrana yazdırabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1243036
Çok teşekkürler deneyeceğim!

Eki Görüntüle 1243036
Teşekkürler fakat bir sorum olacak çok fazla javascript bilmiyorum öncelikle. Anladığım kadarıyla butona basılınca ekrana yazdıran bir kod yazdınız, peki sitede sürekli olarak bir eylem gerektirmeden yazılması için ne yapabilirim?

İstediğiniz bu ise yapı bu şekilde. İyi çalışmalar, kolay gelsin. Rica ederim.
Sanırım yanlış bir şey yaptım. Proje.html dosyasından deneme.html dosyasına gönderilen form verisini javascript ile kullanmaya çalıştım ama olmadı. Yardım edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-12-16 170202.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-16 170202.png
    74,4 KB · Görüntüleme: 108

Geri
Yukarı