HTML ile Twitter benzeri site yapma

Php daha zordur aslında , ama asp den daha dinamik.Bütün dosyaları elle değiştirmek işkence olur bunun yanında bir de yönetim paneli gibi birşey kodlanmalı.

panel kodlaması tecrübeye dayalıdır aslında programcılar burada 2 ' ye ayrılır , çok basit bir örnek veriyorum anasayfa.php iletişim.php haberler.php gibi birden fazla sayfan olsun ve birde admin.php gibi bir sayfa daha olsun fakat bu sayfaya site içerisinden link verilerek gidilmesin senin url bölümüne /admin.php eklemen ile gidilsin ve burada kullanıcı adı ve şifre bölümü oluşturulur bu kısımda veritabanı tasarımında kullanıcı bölümünde yetkilendirme sistemini tasarlamalısın tasarladığın anda veritabanına manuel olarak kendi id ve şifreni atmalısın daha sonra sunucuya yüklediğin zaman senden başka kimse erişemeyeceği için her zaman kontrol sende olur.Ve bu sayfada yeni içerik oluştur diye bir buton tanımladın ve bu butona bastığın anda bir önceki yazın bir method ile bir aşşağıya kaydırılır bir for döngüsü ile haber sayısı otomatik değişir her içerikde 0 indeksinden .... kadar gider ve sen hiç bir şey yapmazsın bu senin işini kolaylaştırır.Admin paneli yapımını google da araştırırsan çok rahat kaynak elde edebilirsin.Sana bir algoritma gösterdim sadece artık gerisi senin programın senin kodlayacağın iş.Biraz uzun oldu ama umarım kafan karışmamıştır dostum.

Anladım ben:D Örnek bir algoritma için teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Arch Linux üzerinde konsol arayüzünde çalışan bir FTP client'i var mıdır?

Bunu statik bir website ile yapamazsın. veritabanına kayıt yap . Ben daha önce benzer bir şey yapmıştım.
Backend olarak php değilde NodeJS veya Deno öneririm.

Eski konuymuş umarım sahibi burdadır hala :D
Anladım ben:D Örnek bir algoritma için teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Arch Linux üzerinde konsol arayüzünde çalışan bir FTP client'i var mıdır?
Arch sürümleri var mı bilmiyorum ama, biz Windows bilgisayar üzerinde çalıştırmak için XAMPP kullanıyoruz okulda. İçinde PHP, MySQL filan da geliyor. Ayriyeten her şeyi içinde ve ücretsiz WordPress yayınlarına da bakabilirsin.

PHP öğrenmesi en kolay web geliştirme dilidir, çünkü komünitesi çok geniştir, yaşadığın her türlü sorunun çözümünü internette bulabilmen mümkündür.

Eğer yardımcı olabilecek ve temel bir kod paylaşabilecek olursa lütfen buraya yazabilir mi? Sadece web üzerinden istenilen isim ile (kaydolmadan) yazı paylaşmak ve bu yazıların altına cevap koymak istiyorum.

HTML/CSS sadece bir aracın dış tasarımı. Hatta sadece boyası gibi düşünün. Motor ve iç aksam olmadan araç hareket bile edemez. Twitter benzeri bir microblogging yazılımı mı arıyorsunuz? Mastodon var. Ücretsiz ve açık kaynak kodlu özgür bir yazılımdır. İsterseniz inceleyebilirsiniz:

https://joinmastodon.org/

Kaynak kodu:

https://github.com/tootsuite/mastodon

Yeni konular

Geri
Yukarı