HTML title body gibi komutlar çalışmıyor

Arda zf

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben web tasarıma yeni başlayan biriyim ve ilk olarak da HTML'den başladım fakat nedense title ya da body gibi komutlar işe yaramıyor. Fikir verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yanlış hatırlamıyorsam bu şekilde yaptığınızda bir sorun olmaması gerekir.

<html>
<head>
<title>
BURAYA YAZIN
</title>
</head>

<body>

DİĞER KODLAR

</body>
</html>

Visual Studio Code ile başladım
Önce bir not defteri oluşturun. Sonrasında ismini deneme.html yapın. Not defterinin artık Google simgesine dönüşmesi gerekir. Sonrasında sağ tıklayıp not defteri ile açın. Bu yazdığım kodları yapıştırıp title kısmına istediğiniz bir kelime yazın body kısmının içindeki yazıyı silin ve kaydedin. Bu sefer olması lazım

Önce bir not defteri oluşturun. Sonrasında ismini deneme.html yapın. Not defterinin artık Google simgesine dönüşmesi gerekir. Sonrasında sağ tıklayıp not defteri ile açın. Bu yazdığım kodları yapıştırıp title kısmına istediğiniz bir kelime yazın body kısmının içindeki yazıyı silin ve kaydedin. Bu sefer olması lazım
deneyip haber vereceğim
evet böyle işe yaradı fakat ben Visual Studio Code programında nasıl çalıştıracağım

Visual Studio Code programında nasıl çalıştıracağım?
Sol taraftan en üstteki üst üste olan iki sayfa iconuna tıklayın. Çıkan yerde "Open Folder" yazacak oraya basıp projenizi oluşturacağınız klasörü seçin, dosyayı seçtikten sonra sol kısımda boş gri tonunda bir yer açılacak. O yere sağ tık yapıp "New File" deyin, ismini index.html yapın. Sonrasında o dosyanın içine kodunuzu yazabilirsiniz.

"VScode nasıl kullanılır?" bunu da araştırıp öğrenin, çok zor bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı