HTML ve CSS ile haber sitesi yapılabilir mi?

Beach House

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
HTML ve CSS ile haber sitesi yapabilir miyim?
Her gün düzenli olarak yazı gireceğim, bu sıkıntı olur mu?
Ben ileride asp.net öğrendiğimde sitemi yenileyebilir miyim yani bu siteme kayıt sistemi getirip devam edebilir miyim?

Şöyle, HTML ve CSS ile düz bir web sitesi yaparsın. Sürekli içerik girişi yapabileceğin, dinamik sayfalar oluşturabileceğin bir web sitesi olmaz bu. Bunun için backend tarafta kullanılan web programlama dillerini kullanmalısın. Mesela sen birini örnek vermişsin, ASP .NET veya PHP gibi.

Günümüz Web siteleri sadece HTML + CSS kullanmıyor.
Çoğu site artık front-end tarafında React, Angular veya Vue üçlüsünden birinden güç alıyor.
Haber sitesi gibi içeriği sürekli güncellenecek olan bir sitenin dinamik olması gerek. Back-end tarafından ise haberlerin yönetimi yapılmalı.

ASP ve PHP'nin yanında Node.js (Express), Golang ve Python (flask) da eklenebilir.

Statik sayfalar ile haber sitesi yapılamaz mı? Yapılır ancak her haber için oturup HTML dosyası hazırlamanız gerekir. Yani teoride mümkün pratikte gereksiz bir aksiyon.

Günümüz web siteleri sadece HTML + CSS kullanmıyor.
Çoğu site artık front-end tarafında React, Angular veya vue üçlüsünden birinden güç alıyor.
Haber sitesi gibi içeriği sürekli güncellenecek olan bir sitenin dinamik olması gerek. Back-end tarafından ise haberlerin yönetimi yapılmalı.

Asp ve PHP'nin yanında Node.js (Express), golang ve Python (flask) da eklenebilir.

Statik sayfalar ile haber sitesi yapılamaz mı? Yapılır ancak her haber için oturup HTML dosyası hazırlamanız gerekir. Yani teoride mümkün pratikte gereksiz bir aksiyon.

Yanıt için sağ olun ben şu anda js öğreniyorum js den sonra ne öğrenmemi tavsiye edersiniz?
Ben genel olarak freelance çalışmak istiyorum veya kendi sitemi yapıp addsensten gelir kazanmak istiyorum freelance de en çok hangi diller rağbet görür ve addsensten de gelir alabilmek için hangi tür siteleri tavsiye edersiniz?
Konu hakkında bilgili olduğunuzu düşündüğüm için böyle sordum kusura bakmayın.

HTML ile pek mümkün görünmüyor. AdSense'den her türlü siteden gelir alabilirsiniz, sizin yaratıcılığınıza kalmış.

HTML+CSS+PHP+JS+SQL, fullstack geliştirici olmak istiyorsanız bunları öğrenmeniz gerekiyor, sorunuzun cevabı ise hayır sadece HTML ve CSS ile işlevsel bir site yapabilmeniz mümkün değil.

@Beach House yalnızca HTML, CSS ve JS (Node.js veya Next.js ile) ile tam anlamıyla çalışan yönetim panelli siteler yapabilirsin. Daha geniş bir iş alanında hizmet vermek istiyorsan ASP.NET, PHP, MySQL ve SQL öğrenmen yararına olacaktır.

Adem İlter'in bu alanda bazı videoları var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece html ve css ile dinamik sayfalar yapamazsin. Bunun icin back-end dilleri dedigimiz uygulama mantiginin yonetildigi dilleri kullanman lazim. Bir de kalici verileri (orn. kullanicilar, gonderiler vs.) saklayacagin bir veritabanina ihtiyacin var. Benim tavsiyem PHP ve mysql olur. Kisa surede ogrenebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı