HTML'de Nasıl Gelişilir?

Asıl olay ne CSS ne HTML. Asıl olay javascript ve bir backend dili (php, c#, python, java)
Back-End ile Front-End geliştirimi arasındaki farkı belirlemek için uygun bir metafor bir sahne oyunudur. Back-End, ışıkları ve ses tahtasını çalıştıran perdelerin arkasındaki mürettebat ise, Front-End, setin ve aktörlerin de içinde bulunduğu seyircinin gördüğü şeydir. Yani asıl önemli olan back-end diyemezsin. İkisi de aynı ölçüde önemlidir.

Örneğin; iş yüküm back-end tarafında olduğu zaman, Bootstrap ile bir tasarım hazırlıyorum. Hem vakit kaybetmemiş oluyorum, hem de kötü bir görüntü almıyorum. Ama front-end'e odaklanılacaksa, işin içine bir sürü şey giriyor; CSS Preprosessor'dür, Template Engine'dir, falandır, filandır.

Konuyu açan arkadaş ise front-end'te nasıl gelişirim demiş. Bu sebeple, başta asıl odaklanması gereken yer CSS'tir.

Merhabalar. HTML WEB Programlama'da çok başarılı değilim <div> etiketi ile basit siteler yapıyorum. Video, kitap öneriniz var mı?
Kendimi geliştirmek istiyorum.
Online tutorials diye yt kanalı var. Onun yaptıklarının aynısını yap ufkun gelişir, az çok neler yapabileceğini anlarsın. onları dosyala, lazım olduğunda copy paste yaparsın. Programlama kısmı daha karışık :) ama HTML ve cssi böyle sağlam öğrenirsin
Back-End ile Front-End geliştirimi arasındaki farkı belirlemek için uygun bir metafor bir sahne oyunudur. Back-End, ışıkları ve ses tahtasını çalıştıran perdelerin arkasındaki mürettebat ise, Front-End, setin ve aktörlerin de içinde bulunduğu seyircinin gördüğü şeydir. Yani asıl önemli olan back-end diyemezsin. İkisi de aynı ölçüde önemlidir.
console ekranında birşeyler geliştirebildiğimize göre Front end in önemide kişiden kişiye değişir :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı