HTPC sistemler için XBMC Multimedia Yönetim Programı

xbmc.gif

Değerli Technopat Ailesi,
Geçtiğimiz aylarda bir arşivleme çözümü arıyordum. Kapsamlı araştırmalarım sonrasında XBMC adında bir uygulamaya ulaştım. Program beklentimin çok üzerinde bir performansa sahip. Görsel arayüzünü de çok beğendim. Windows üzerinden çalışmasının yanında sadece multimedya özellikte kullandığınız bilgisayarlarınıza işletim sistemi olarak da kurabiliyorsunuz. Ben son derece memnun kaldım. Bu tür bir ihtiyacı olan arkadaşlarıma da kesinlikle tavsiye ediyorum.

Peki nedir bu XBMC'yi vazgeçilmez kılan özellikler.

"XBMC, çok fonksiyonlu bir multimedya yönetim programı. XMBC, Sourceforge tarafından ödül almış bir yazılım. Programın ayarlarından Türkçeleştirme yapılabiliyor, XBMC çoğu multimedya formatını oynatabiliyor, çalma listesi oluşturabiliyor, resim gösterip slayt sunumu yapabiliyor, hava durumunu dahi gösterebiliyor. Videolarınızı izlemenin dışında birçok işlevi de sunan XBMC yazılımının eklentileriyle daha fazla özellik de eklenebiliyor."

XBMC Sayesinde;

• Filmlerinizi ve dizilerinizi bir kütüphane kolaylığında tasnifleyebilirsiniz
    Yıllara, Türlere, Alfabeye, Aktörlere göre veya son eklenen filmlere göre sıralama yapabiliyorsunuz.
    Film Listesinde filmin SD HD 3D bilgisini alabiliyorsunuz
    Film Listesinde IMDB puanını görebiliyorsunuz.
    Kitaplığa eklediğiniz Filmlerin Afişlerini ve görsellerini arka planda görebiliyorsunuz.
    Daha önce izlediğiniz filmleri çentiklediği için ayrıca liste tutmak zorunda kalmıyorsunuz
    Daha önce izlerken yarım bıraktığınız filmleri açtığınızda arama yapmadan kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.
    Bilgisayarınıza bağlı bir uydu alıcı varsa TV izleyip dilediğiniz gibi kayıt yapabiliyorsunuz.
    Müzik dinleyebiliyorsunuz, Yüzlerce eklentisi ile (hava durumu, internet radyo,
Gotham Sürümünün İngilizce olarak video incelemesi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Programdan bazı görüntüler

Ana Menü
Photo-385.png

Film, Müzik Liste Görünümü
xbmc_episode_list.jpg

Sezon Görünümü
Y59AOE.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı