İnceleme Huawei Band 6

Öncelikle merhaba sevgili büyüklerim, değerli küçüklerim. Bu makalemde Huawei Band 6 akıllı bilekliğin incelemesini yapacağım. Hazırsak başlayalım.

Bu akıllı bilekliği ilk çalıştırdığımızda bizden Huawei Sağlık yüklü bir telefon ile eşleştirmemizi istiyor. Telefonda Huawei Sağlık uygulamasına girip telefon numarası ile hesap oluşturuyoruz ve cihazımızı bağlıyoruz. Cihazı bağladıktan sonra bizden cihazı güncellememizi istiyor. Güncellemesi çok uzun sürmüyor, çok da kısa sürmüyor. Yani orta diyebiliriz.

Güncellememizi yaptıktan sonra bizi ana ekran karşılıyor. Sağa veya sola kaydırıp cihazınızdaki özelliklerden yararlanabilirsiniz, yukarıdan aşağıya kaydırıp quick panele erişebilirsiniz veya aşağıdan yukarı kaydırarak cihazı bağladıktan sonra gelen bildirimleri görebilirsiniz. Ana ekrana bir müddet basılı tuttuğumuzda temaları değiştirebiliyoruz. Tema değiştirme ekranındayken bazı temaların altında ayarlar işareti bulunuyor. Buna basıp ana ekranda çıkan şeyleri değiştirebilirsiniz. (Adım yerine şarj yüzdesi koymak vb.) Bilekliğin sağ tarafındaki düğmeye basarak uygulamalara erişebilirsiniz. Bilekliği Huawei marka bir telefon ile eşleştirdiğiniz zaman "Deklanşör" adlı uygulama uygulamalar menüsüne geliyor. Bu uygulamadan telefonunuzun kamerasını kontrol edebiliyorsunuz.

Bileklikte el feneri özelliği bulunmakta. El feneri uygulamasına girdiğinizde sizi siyah zemin üzerinde beyaz bir fener resmi karşılayacak. Ekranda herhangi bir yere tıklarsanız ekran beyaz olacak, yani el feneri özelliği devreye girecektir.

Telefonumu bul özelliği de çok kullanışlı bir özellik. Bilekliğiniz telefona bağlı ise bu uygulamaya girdiğiniz zaman telefonunuzdan "I'm here!" diyen bir kadın sesi çıkacaktır.

Saatte kronometre, zamanlayıcı gibi uygulamalar bulunmakta. Ayarlar uygulamasından bilekliğin ekran parlaklığını, kolumuzu kaldırdığımızda bilekliğin uyanmasi gibi birçok özelliği kontrol edebiliyoruz. bu akıllı bileklikte PIN koyulabiliyor. Mesela gece bileklik kolunuzdayken uyuyorsanız PIN koyup bilekliği kolunuzdan çıkartıp tekrar takarsınız, şifreyi bilmeyenler bilekliği kurcalayamaz. Bileklikten dinlediğiniz müziği kontrol edebilirsiniz. Telefon ile gün içinde bağlarsanız o gün boyunca hava durumunu bileklikten görebilirsiniz.

Bileklik sizin kanınızdaki oksijeni, hatta stres seviyenizi bile ölçebiliyor. Bileklikte nefes egzersizleri mevcut. Sadece nefes değil, ondan başka 83 tane daha egzersiz modu mevcut. Bileklik kolunuzdayken yürüyüş yaparsanız egzersiz başlatmak için bildirim geliyor.

Bu bileklik telefonunuz ile bağlıyken arama gelirse telefondan önce saate bildirim geliyor. Bu ekranda çağrıyı reddedebilir, arayanın ismini görebilir ve bazı kısa mesajları one SMS yoluyla yollayabilirsiniz.

Tema konusuna gelecek olursak uygulamada birçok ücretsiz tema bulunuyor. Bu bileklikte ben grafit siyahı rengini tercih ettim. Kordonu yıprandı ama dikkatli bakmayınca belli olmuyor. Kaplaması birazcık aşındı, üstünü kurşun kalem ile çizince o kadar da belli olmuyor. Bu bileklik 1.47 inç bir ekrana sahip.

Benim söyleyeceklerim bu kadar. Umarım güzel anlatabilmişimdir ve sizi bilgilendirebilmişimdir.

images.jpeg

Bence uygun fiyatlı en iyi ürünlerden. Bende de var şuan gerçekten harika bir ürün. Sadece ekranı ve kenar kaplamaları sıkıntı. Düzgün kullanınca bir zarar gelmez ama.

Öncelikle merhaba sevgili büyüklerim, değerli küçüklerim. Bu makalemde Huawei band 6 akıllı bilekliğin incelemesini yapacağım. Hazırsak başlayalım.

Bu akıllı bilekliği ilk çalıştırdığımızda bizden Huawei sağlık yüklü bir telefon ile eşleştirmemizi istiyor. Telefonda Huawei sağlık uygulamasına girip telefon numarası ile hesap oluşturuyoruz ve cihazımızı bağlıyoruz. Cihazı bağladıktan sonra bizden cihazı güncellememizi istiyor. Güncellemesi çok uzun sürmüyor, çok da kısa sürmüyor. Yani orta diyebiliriz.

Güncellememizi yaptıktan sonra bizi ana ekran karşılıyor. Sağa veya sola kaydırıp cihazınızdaki özelliklerden yararlanabilirsiniz, yukarıdan aşağıya kaydırıp quick panele erişebilirsiniz veya aşağıdan yukarı kaydırarak cihazı bağladıktan sonra gelen bildirimleri görebilirsiniz. Ana ekrana bir müddet basılı tuttuğumuzda temaları değiştirebiliyoruz. Tema değiştirme ekranındayken bazı temaların altında ayarlar işareti bulunuyor. Buna basıp ana ekranda çıkan şeyleri değiştirebilirsiniz. (adım yerine şarj yüzdesi koymak vb.) Bilekliğin sağ tarafındaki düğmeye basarak uygulamalara erişebilirsiniz. Bilekliği Huawei marka bir telefon ile eşleştirdiğiniz zaman "deklanşör" adlı uygulama uygulamalar menüsüne geliyor. Bu uygulamadan telefonunuzun kamerasını kontrol edebiliyorsunuz.

Bileklikte el feneri özelliği bulunmakta. El feneri uygulamasına girdiğinizde sizi siyah zemin üzerinde beyaz bir fener resmi karşılayacak. Ekranda herhangi bir yere tıklarsanız ekran beyaz olacak, yani el feneri özelliği devreye girecektir.

Telefonumu bul özelliği de çok kullanışlı bir özellik. Bilekliğiniz telefona bağlı ise bu uygulamaya girdiğiniz zaman telefonunuzdan "ı'm here!" diyen bir kadın sesi çıkacaktır.

Saatte kronometre, zamanlayıcı gibi uygulamalar bulunmakta. Ayarlar uygulamasından bilekliğin ekran parlaklığını, kolumuzu kaldırdığımızda bilekliğin uyanmasi gibi birçok özelliği kontrol edebiliyoruz. Bu akıllı bileklikte pın koyulabiliyor. Mesela gece bileklik kolunuzdayken uyuyorsanız pın koyup bilekliği kolunuzdan çıkartıp tekrar takarsınız, şifreyi bilmeyenler bilekliği kurcalayamaz. Bileklikten dinlediğiniz müziği kontrol edebilirsiniz. Telefon ile gün içinde bağlarsanız o gün boyunca hava durumunu bileklikten görebilirsiniz.

Bileklik sizin kanınızdaki oksijeni, hatta stres seviyenizi bile ölçebiliyor. Bileklikte nefes egzersizleri mevcut. Sadece nefes değil, ondan başka 83 tane daha egzersiz modu mevcut. Bileklik kolunuzdayken yürüyüş yaparsanız egzersiz başlatmak için bildirim geliyor.

Bu bileklik telefonunuz ile bağlıyken arama gelirse telefondan önce saate bildirim geliyor. Bu ekranda çağrıyı reddedebilir, arayanın ismini görebilir ve bazı kısa mesajları One SMS yoluyla yollayabilirsiniz.

Tema konusuna gelecek olursak uygulamada birçok ücretsiz tema bulunuyor. Bu bileklikte ben grafit siyahı rengini tercih ettim. Kordonu yıprandı ama dikkatli bakmayınca belli olmuyor. Kaplaması birazcık aşındı, üstünü kurşun kalem ile çizince o kadar da belli olmuyor. Bu bileklik 1.47 inç bir ekrana sahip.

Benim söyleyeceklerim bu kadar. Umarım güzel anlatabilmişimdir ve sizi bilgilendirebilmişimdir.

Eki Görüntüle 1832082

Kolda iz yapıyor mu?

Kolda iz yapıyor mu?
Çok sıkı yapınca biraz iz yapıyor fakat 25-30 saniyede gidiyor.

Hocam ben de kullanıyorum. İyi ki grafit siyahı almışım. Kenar kaplaması kötü olunca kurşun kalem ile karalıyorum ara ara, belli olmuyor.
Bence uygun fiyatlı en iyi ürünlerden. Bende de var şuan gerçekten harika bir ürün. Sadece ekranı ve kenar kaplamaları sıkıntı. Düzgün kullanınca bir zarar gelmez ama.

Çok sıkı yapınca biraz iz yapıyor fakat 25-30 saniyede gidiyor.

Hocam ben de kullanıyorum. İyi ki grafit siyahı almışım. Kenar kaplaması kötü olunca kurşun kalem ile karalıyorum ara ara, belli olmuyor.
Ben de pembemsi olan var tam ismini bilmiyorum kenardan çok evdeki kedimden dolayı camları biraz çizik. Ama verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor.

2 aydır çekmecemde duruyor öyle kullanmıyorum artık.
Huawei cihazlarına güncelleme ve yenilik vermiyor 2 yılda 3 kere anca güncelleme geldi(özellik gelmedi onda da).

2 aydır çekmecemde duruyor öyle kullanmıyorum artık.
Huawei cihazlarına güncelleme ve yenilik vermiyor 2 yılda 3 kere anca güncelleme geldi(özellik gelmedi onda da).
Güncelleme konusunda çok zayıf doğru. Ama bence parasına göre gerçekten iyi bir bileklik. Saat ile bileklik arasındaki farkı pek hissettirmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı