Huawei Band 6 Kullanıcı Yorumları

Herkese merhaba.

Yakın zamanda aldığım Huawei Band 6 için kişisel yorumlarımı ve kullanım tecrübemi aktarmak istedim. Maalesef bu ürünle ilgili elle tutulur bir inceleme videosu bulamadım. Çoğu incelemede sadece ürün kataloğunda yazılan bilgiler aktarılmış. Özellikleri için: Link

Öncelikle belirtmek istiyorum. Daha önce akıllı saat ya da akıllı bileklik kullanmadım. Sadece aksesuar olarak hoşuma gitmesi ve bir iki özelliğini çok merak ettiğim için almaya karar verdim. Yani alırken bir ön bilgim yoktu.

Bir diğer önemli detay da telefonumun markası Samsung. Acaba Samsung telefon ile uyumlu olur mu diye bir süre düşünmüştüm.

Hoşuma giden özellikleri:
  • Arama cevaplayabilmek.
  • Bildirimleri görebilmek.
  • Huawei True Sleep (Uyku ritmini takip etmesi)
  • Müzik değiştirebilmek.
  • Şık görünüşü
  • Huawei Sağlık uygulamasının basit arayüzü
  • Sağlık verilerini takip edebilmek
  • AMOLED Ekran.
  • Kişiselleştirilebilir kadran. Pek çok çeşit ücretsiz kadrandan birini seçip ekleyebiliyorsunuz. (AMOLED ekran ile birlikte şarj verimliliği için siyah renk tavsiyemdir.)
  • Cildi hassas bir birey olarak kordonu kızarıklıklara sebep olmadı.
  • Kordon hakkında bir diğer önemli detay da çok sağlam tutuyor. Kendi kendine çözülme ihtimali yok.
  • Adım sayacı ve antrenman takibi özellikleri hoş görünüyor ama henüz deneyimleme fırsatım olmadı.
Beğenmediğim özellikler:
  • Google Asistan'ı uzaktan etkinleştirebiliyor olsa güzel olurmuş. Sanırım böyle bir özellik Xiaomi Mi Band 6'da da yok.
  • Müziği kontrol edebilmek için telefonda müzik uygulamalarından en az birisinin etkin olması gerekiyor. Müziği başlat tuşuna basınca eğer müzik uygulaması açık değilse önce müziğin başlatılması gerektiğini söylüyor. Keşke müzik uygulamasını da başlatabilse.
  • Telefonun tuş kilidini otomatik açtırabilirdi. Doğrusu bunu pek de bir eksiklik olarak sayamayacağım. Güvenlik açısından bence bunun olmaması daha uygun.
  • Eğer telefonunuzda GPS kapalıysa Huawei Sağlık uygulamasında cihazın özelliklerine erişmek istediğiniz her seferinde GPS'i açabilmesi için uygulamayı yetkilendirmenizi istiyor. Biraz sinir bozucu.

Pil süresi:

Pil süresi için konuşursam yarım günde %4-5 gibi bir azalma oldu. Tüm sensörlerini aktif kullandığımı da düşürsem sanırım 7-8 gün gider gibi duruyor. Ama ürünü yeni kullanmaya başladığım için net bir yorumda bulunamayacağım.

Ekranı:

Birkaç konuda ekranda piksellenmelerin olup olmadığı ile ilgili sorular gördüm. Doğrudan kıyaslarsam Xiaomi Band 6'ya göre daha büyük bir ekranı var ve çözünürlüğü daha düşük. Dolayısıyla PPI olarak da daha düşük. Ancak kullanırken gözüme batmadı.

İlk gün için gözlemlerim bu şekilde. Sorularınız varsa cevaplayabilirim. Uzun kullanım sonucuma göre unutmazsam yine buraya yazarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kız arkadaşıma aldım. Bu devirde çok F/P ürünü bence tavsiye ederim o yüzden.

Bağlantı problemi yaşıyorum redmi 5 plus cihaz ile. Bluetooth kulaklık kullanırken bağlantıyı kes diyince bileklikten hiçbir şekilde bağlanmıyor. 2 defa garantiye gönderdim video çektim hem de. Yine sorun yok diyorlar. Yine göndereceğim. Değişim ya da iade olana kadar göndereceğim. Biz de problem yok diyorlar siz huawei veya honor cihazlarla denediğiniz için problem olmuyor demiştim. Evet farklı cihazlarda bağlantı problemi oluyor cevabı aldım. Sürekli göndersem de ne olacak bilmiyorum onlarda bence geri gönderip duracaklar.

Geri
Yukarı