Huawei band 6 inceleme

Merhabalar,

Yaklaşık 12 gün önce aldığım Huawei Band 6 akıllı bileklik hakkında kullanıcı deneyimlerimi aktarmaya karar verdim. Ürünü aktif kullanmaya devam ediyorum. Soru geldikçe yazıyı da güncellemeyi düşünüyorum. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz dilerseniz başlayalım.

-Ekran
Ekran amoled, güneş altında geyet iyi görünüyor bu açıdan bir sıkıntı yok. Ben siyah arka plana sahip duvar kağıtları kullanıyorum böylece tam ekranmış gibi bir izlenim veriyor. Elini kaldırdığında ekran açılma özelliği var ve galiba son güncellemelerle gelmiş ilk incelemelerde biraz eleştirilmişti bu durum.

-Pil
Sürekli kalp atış hızı kapalı, sürekli Spo2 kapalı, Truesleep uyku takibi açık olarak kullanım süresi 14 gün civarı. Pilin şarj olma süresini şöyle ifade edeyim. Ben tam doldur boşalt elektronik cihaz kullanan biri değilim bu yüzden bilekliği %15 iken şarja koydum tam 45 dakikada %95 oldu ve çıkarttım.

-Adımsayar
Bu adımsayar olayı iyi çalışıyor. Elinizi saçma sapan hareket ettirdiğinizde adım olarak saymıyor. Ancak normal adım atarken bir iki adım fazla eklediği oluyor.

-Bağlantı
Huawei sağlık uygulamasını mutlaka indirmeniz gerekiyor ve bu uygulama arka planda sürekli açık olmak zorunda diğer model ve markalarda bu durum nasıl bilmiyorum bu benim ilk bilekliğim. Bildirim ve hava durumu gibi bilgiler uygulamadan geliyor. Yanıtlama seçeneği ve emoji ya da resim gösterme gibi bir özelliği yok bu biraz üzdü :(
Not: Üründe GPS yok telefonunkini kullanıyor.

-Telefonu bul özelliğiyle telefonunuz sessizde dahi olsa telefona bir melodi çaldırıyo(I'm here şeklinde bir ses söyletiyo aslında).

-Uyku takibi
En merak ettiğim özellik buydu gerçekten de detaylıca uykunun seviyelerini ve uykuya yatış-uyanma saatlerini tespit ediyor.

-Alarm
Telefondan bağımsız şekilde kullanılabilen alarmı var. İçinde bir adet akıllı alarm var kayıtlı bunun haricinde 5 adet izin veriyo. Akıllı alarm uykunuzun hafif yerinde çalıyo böylece uyku sersemi şeklinde kalkmayı engelliyor.

Onun dışında tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinize sağlık. Egzersiz modları nasıl?
Hocam gayet geniş bir egzersiz modu var. Sitesinde 96 adet diyor ben de inceledim. Balık tutma, dans, uçurtma, cross-fit, tenis. Kısaca yapılacak nerdeyse tüm sporları destekliyor. Ben genelde yürüyüş ve koşuyu kullandım gps ile birlikte dışarda güzel oluyor.

Hocam gayet geniş bir egzersiz modu var. Sitesinde 96 adet diyor ben de inceledim. Balık tutma, dans, uçurtma, cross-fit, tenis. Kısaca yapılacak nerdeyse tüm sporları destekliyor. Ben genelde yürüyüş ve koşuyu kullandım gps ile birlikte dışarda güzel oluyor.
Balık tutma ilginç geldi :). Yalnız Mi band 6 gibi dahili Gps koysalardı iyi olurmuş. Birde şarjı iyi ancak Mi band kadar değil herhalde. Mi band 4 var bende 30 günden fazla gidiyor şarjı, tabii genelde evde duruyorum.

Balık tutma ilginç geldi :). Yalnız Mi band 6 gibi dahili Gps koysalardı iyi olurmuş. Birde şarjı iyi ancak Mi band kadar değil herhalde. Mi band 4 var bende 30 günden fazla gidiyor şarjı, tabii genelde evde duruyorum.
Bu dahili gps olayı fiyatı uygun tutma amacıyla yapılmış diye düşünüyorum çünkü huawei watch fit adlı modelde gps var ve nerdeyse aynı özelliklere sahipler ancak fiyatı biraz yüksek tabii. Şarj konusunda da uyku takibini detaylandırdığı için mi band 6'ya göre şarjının az gittiğini düşünüyorum tabi ekran boyutu farkı da var.

Bu dahili gps olayı fiyatı uygun tutma amacıyla yapılmış diye düşünüyorum çünkü huawei watch fit adlı modelde gps var ve nerdeyse aynı özelliklere sahipler ancak fiyatı biraz yüksek tabii. Şarj konusunda da uyku takibini detaylandırdığı için mi band 6'ya göre şarjının az gittiğini düşünüyorum tabi ekran boyutu farkı da var.
ekrana bakınca pixel pixel sayılabiliyor mu

Geri
Yukarı