Huawei Google servisleri olmadan kullanılır mı?

Dediğimi anlamayan kişilerdensin. Komik olan benmişim. Ben burada diyorum ki gbox uygulaması ile Play Store indirilebiliyor sen diyorsun ki Custom ROM indir diyorsun.

Hem her Huawei telefona Custom ROM indirmek kolay değil.

Ve şu daha komik ben sizin Huawei'yi eleştirmenize gereksiz öneri demedim Custom ROM kurmak gereksiz öneridir.

Ben nerede Custom ROM kur demişim? İstesen de Custom ROM kuramazsın çünkü bootloader açılmıyor demişim değil mi? Şimdi yanlış anlayan ben mi oluyorum sen mi? Cihazının fanboyu olmuşsun.
Normal Google ile sanal makine üzerinden çalıştırılan Google servisleri asla aynı değildir. Kendini kandırmaya devam et.

Bootloader acilsa bile Huawei modelleri icin Custom ROM neredeyse yok. Cogu Kirin islemci kullandigi icin ROM portlamiyorlar. Acilsa anca root atilir, baska bir şey yapilmaz.

Bence cok da gerekli degil. EMUI veya harmanyos her neyse gayet stabil calisan arayuzler. Herhangi bir Custom ROM'un bunlardan daha iyi oldugunu dusunmuyorum. Saf Android'in bence hiçbir kullanisli ozelligi yok tek basina.

Google kisminda zaten yuklenebildigini soyledik. Yani bu bir sorun degil.

Huawei'in cihazlarini daha once kullandiniz mi bilmiyorum ancak giris seviyesi cihazlari bile gayet uzun vadede kullanisli cihazlar.

Bu dediklerim normal kullanicilar icin bu arada. Sen root atacaksan, bilmem ne yapacaksan zaten tercih etmezsin o ayri ki ben de tercih etmiyorum.

Sanırım ikinizde mesajımı yanlış okudunuz. Ben cihazı alıp Custom ROM kurun demedim "ayrıca Huawei cihazlarda bootloader kilidi açılmadığı için ileride Custom ROM kurmal iserseniz kuramayacaksınız." dedim.

Şu an evimizde giriş seviyesi olmayan SD 7 gen 1 işlemcili Huawei tablet var. Google servislerini sanal makinedan kullanmak hiç verimli değil. Ayrıca sanal makinedan servisleri kullanmak hem ekstra pil hem de ekstra güç tüketeceğinden çoklu görevlerde işlemcisi zayıf cihazları zorlayacaktır.

Son kullanıcı konusuna gelecek olursak. Babamın tablete alışması zor oldu. Google servisleri olmayınca bende mecbur gbox kurdum. Ama ben olmasaydım ne yapacaktı?

Bir örnek daha vereyim. Babamın teyzesi, o kadar kötü bir Huawei cihaz kullanıyor ki sorununu halledene kadar 1 saat geçti. Sorun ise şu Huawei'nin mağazasında tulaş isimli otobüs uygulamasının olmaması. Önce APK olarak attım ama servisler olmadığı için konum çalışmadı. Sonra mecbur gboxdan indirmeye gittim. Bu aşama o kadar yavaştı ki işkence gibiydi. Sonunda hallettim ve telefonu verdim.

Son olarak şunu söyleyebilirim. Bahsettiğim iki kişi de son kulanıcıdan da son kulanıcı insanlar. Bunlar Huawei cihazları verimli bir şekilde kullanabildi mi? O kişinin sorunu diye gelmeyin bana aynı kişiler Google servisleri olan bir cihazda bu sorunu yaşar mıydı?

Şimdi sakince yavaş yavaş ve düşünerek cevap verin. Düşünmeden, okumadan yazdığınız yazılara sadecce gülücük atacağım. @MzSe

Ben nerede Custom ROM kur demişim? İstesen de Custom ROM kuramazsın çünkü bootloader açılmıyor demişim değil mi? Şimdi yanlış anlayan ben mi oluyorum sen mi? Cihazının fanboyu olmuşsun.
Normal Google ile sanal makine üzerinden çalıştırılan Google servisleri asla aynı değildir. Kendini kandırmaya devam et.

Sanırım ikinizde mesajımı yanlış okudunuz. Ben cihazı alıp Custom ROM kurun demedim "ayrıca Huawei cihazlarda bootloader kilidi açılmadığı için ileride Custom ROM kurmal iserseniz kuramayacaksınız." dedim.

Şu an evimizde giriş seviyesi olmayan SD 7 gen 1 işlemcili Huawei tablet var. Google servislerini sanal makinedan kullanmak hiç verimli değil. Ayrıca sanal makinedan servisleri kullanmak hem ekstra pil hem de ekstra güç tüketeceğinden çoklu görevlerde işlemcisi zayıf cihazları zorlayacaktır.

Son kullanıcı konusuna gelecek olursak. Babamın tablete alışması zor oldu. Google servisleri olmayınca bende mecbur gbox kurdum. Ama ben olmasaydım ne yapacaktı?

Bir örnek daha vereyim. Babamın teyzesi, o kadar kötü bir Huawei cihaz kullanıyor ki sorununu halledene kadar 1 saat geçti. Sorun ise şu Huawei'nin mağazasında tulaş isimli otobüs uygulamasının olmaması. Önce APK olarak attım ama servisler olmadığı için konum çalışmadı. Sonra mecbur gboxdan indirmeye gittim. Bu aşama o kadar yavaştı ki işkence gibiydi. Sonunda hallettim ve telefonu verdim.

Son olarak şunu söyleyebilirim. Bahsettiğim iki kişi de son kulanıcıdan da son kulanıcı insanlar. Bunlar Huawei cihazları verimli bir şekilde kullanabildi mi? O kişinin sorunu diye gelmeyin bana aynı kişiler Google servisleri olan bir cihazda bu sorunu yaşar mıydı?

Şimdi sakince yavaş yavaş ve düşünerek cevap verin. Düşünmeden, okumadan yazdığınız yazılara sadecce gülücük atacağım. @MzSe

Gbox gibi uygulamalarla Google servisleri halledilebilir. He babanın teyzesi o kadar kötü cihaz kullanıyor demişsin zaten. Bu cihaz yeni.

Kardesim tamam iste ben ne yazmisim oraya okudun mu acaba? Bootloader acilsa bile ROM bulunmadigindan atilmaz dedim. Uzun vadede EMUI ve HarmanyOS yeterli sistemler dedim, acilmasinin bir anlami olmadigindan bahsettim. Senin "Custom ROM kurun" dedigini mi belirttim ben?

Ilk olarak bu insanlarin kullanamayacagini bilip ona gore baska cihazlar alsaydiniz veya onerseydiniz o zaman. Ben de biliyorum 60 yasindaki adamin kullanamayacagini. Ben gidip o insanlara mi oneriyorum bu cihazlari sizce?

Google servislerini sanal makineden kullaniyorsan o senin sorunun. Gizlilik odakli Google Play istemcileri uzerinden indirmek varken neden sanal olarak yuklersin?

Android, IOS gibi kapali kutu bir isletim sistemi degil. Default haline bakip sonradan yapabileceklerini gormezden gelirsen o zaman hicbir markanin cihazini almamalisin.

Android gibi bir sistemde Store'un sadece AppGalary'den ibaret oldugunu sanmaniz onerisi dikkate alinmayacak bir insan oldugunuzu gosterir bana kalirsa.

Ilk olarak bu insanlarin kullanamayacagini bilip ona gore baska cihazlar alsaydiniz veya onerseydiniz o zaman.

Babamın teyzesine o cihazı önerdiğimi nereden çıkardınız? Yıldaya 1 ya da hiç görüşmüyorum. Babama gelecek olursa piyasadaki en fiyat performans tablet oydu babam da öğretmen olduğu için her yönüyle makul geldi onu aldık.

Android gibi bir sistemde Store'un sadece Appgalary'den ibaret oldugunu sanmaniz onerisi dikkate alinmayacak bir insan oldugunuzu gosterir bana kalirsa.

Google Play Store'nin depolarını kullanan mağazaların bulunduğunu ben de biliyorum. Aurora Store'yi tabletimize kurdum zaten ama servisler olmadıktan sonra bir anlamı kalmıyor.

Google servislerini sanal makineden kullaniyorsan o senin sorunun. Gizlilik odakli Google Play istemcileri uzerinden indirmek varken neden sanal olarak yuklersin?

Bunu anlamayan ve yaşları ileri olan bir insana nasıl yapmamı planlıyorsunuz?

Ekstradan bir sorum olacak. Bu konuda söylediklerim içerisinden 1 tane yanlış bulabilir misin? Hiçbir yanlışım olammasına rağmen neden bu kadar agresif oluyorsunuz anlamıyorum. Benim sitemim diğer arkadaşaydı. Size karşı gayet sakin ve düzgün konuştum.

Kesinlikle dert etmelisin. Şahsen Google olmadan ben yapamam.

Ayrıca Huawei cihazlarda bootloader kilidi açılmadığı için ileride Custom ROM kurmal iserseniz kuramayacaksınız.

Başka cihazlara yönelin bence.

Mate 20 Pro HarmonyOS 3 var ve kasma yok bence Custom ROM'a gerek yok, gereksiz bir yorum olmuş.
Kurulma ihtimali olsa bile kurmazdım kısacası rom

Yeni konular

Geri
Yukarı