İnceleme Huawei Mate 10 Lite incelemesi

Huawei Mate 10 Lite incelemesine hoş geldiniz. Bugün Oppo A55'ten geçtim ve deneyimlerimi anlatacağım.

1 - Cihazın tasarımı
Cihazın tasarımını çok beğendim. Kameranın, flaşın olduğu ve parmak izinin olduğu yer iyi konumlandırılmış.

2 - Ekran kalitesi
Ekran olarak IPS LCD ve 1080x2160 (FHD+) Piksel var. Ekran kalitesi bana göre gayet başarılı. Belki 6.0 veya 6.1 inç ekran olabilirdi.

3 - Batarya performansı
Batarya olarak 3340 mAh bulunuyor. Şimdi diyeceksiniz A55'te 5000 mAh var ama ilk kullanımda hiç yokluğunu hissetmedim. Belki 3500 veya 3700 mAh filan olabilirdi.

4 - Kamera kalitesi
16 MP arka kamera ve 13 MP ön kamera bulunmaktadır. Kamerası güzel çekmektedir yakınlaştırınca herhangi bir bulanıklık söz konusu değil.

5- Wi-Fi çekim kalitesi
Wi-Fi 4 (802.11 b/g/n) ile gelmektedir. Wi-Fi evde tüm odalarda sorunsuz bir şekilde çekmektedir.

6 - Ses kalitesi
Mono hoparlör ile gelmektedir. Huawei Histen Ses Geliştirme özelliği bulunmaktadır. Ses kalitesini beğendim bi' streo değil ama herhangi bir hışırtı filan yok.

7 - Şarj dolma kalitesi
Hızlı şarj desteği yoktur. Bu biraz kötü olmuş ama tamı tamına 150 dakikada şarjı internette söylenenlere göre %100 olmaktadır.

8 - Yazılım desteği
Android 7.0 ile gelmektedir ve Android 8.0 güncellemesi almıştır. Şu anda bile tüm uygulamalar sorunsuz çalışmaktadır. Fakat Huawei Mate 10'nun alıp bu cihazın Android 9 almaması biraz kötü olmuş. Tahmin ediyorum ki 3 yıl veya daha fazla kullanılır çünkü genelde uygulamalar Android 5 ve üstü istiyor.

Sıra kapanış cümlemize geldi. Oppo A55'ten iyi ki geçmişim tek eksi yanı hızlı şarj desteği olmaması ve Android 9'u almaması. Onun dışında güzel cihazdır.

Sizin aradığınız cihaz Mate 20 Lite. On numara cihaz bence. Gerek tasarımı, gerek uygulama desteği...

Hayırlı olsun hocam daha iyi bir cihaza geçebilirsiniz inşallah.

Geri
Yukarı