Huawei Matebook 14'ten daha iyi Ultrabook var mı?

Bütçe
8000

Tiexcogy

Picopat
Daha fazla  
Birkaç haftadır araştırıyorum. Bu bütçelerde en iyi bilgisayarın bu olduğuna karar verdim. 16 GB RAM + 512SSD modelini düşünüyorum. Özellikle sessiz çalışması ve ortalama 8 saati bulan batarya süresi, 2K ekranı gibi pek çok avantajı var. Bu fiyatlarda bu özelliklerin de üstüne çıkabilecek başka Ultrabook öneriniz var mıdır diye yine de sormak istedim. Ürünü kullananlar da fikir belirtirse sevinirim. Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

Bence en iyi F/P laptoplardan birisi o fiyatta.
Bu arada 15 inch modelde klavye aydinlatmasi yok, 14 inch modelde var, niye boyle bir sey yapmislar anlamak da zor.
Lenovo'nun var aslinda bir kac tane modeli o fiyat bandinda guzel, model hatirlamiyorum simdi ve Google'lamaya da useniyorum.

Not: "D" modelini baz alarak konusuyorum. @SideWinder e tesekkurler.

Bence en iyi F/P laptoplardan birisi o fiyatta.
Bu arada 15 inch modelde klavye aydinlatmasi yok, 14 inch modelde var, niye boyle bir sey yapmislar anlamak da zor.

Hocam normal Matebook ile D olan Matebook'lar ayrı. Mesela Ben Matebook 13 kullanıyorum, 13 ve 14 serisi direkt olarak üst sınıfa oynayan bir seri. İnceliği, 2K IPS ekranı, aydınlatmalı klavyesi falan.

D serisi ise biraz daha ekonomik amaçlarla çıkmış bir seri. Genelde D olan ve olmayan seriler çok karıştırılıyor.

Bunun yanında Matebook serisi gerçekten F/P ürünü. İnceler, ekranları muhteşem, klavye ve touchpadi harika. Her yerde kullandım ben, bazen metroda bile kullanıyordum zira minik mi minik bir cihaz.

Hatta şu aralar Undervolt ile 8 9 saate varan karma kullanım ve 11 saate var güç tasarruflu kullanımlar gördüğüm oldu. Bana göre en iyi F/P Ultrabook serisi.

Birkaç haftadır araştırıyorum. Bu bütçelerde en iyi bilgisayarın bu olduğuna karar verdim. 16 GB RAM + 512SSD modelini düşünüyorum. Özellikle sessiz çalışması ve ortalama 8 saati bulan batarya süresi, 2K ekranı gibi pek çok avantajı var. Bu fiyatlarda bu özelliklerin de üstüne çıkabilecek başka Ultrabook öneriniz var mıdır diye yine de sormak istedim. Ürünü kullananlar da fikir belirtirse sevinirim. Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

Ürünün 8 GB RAM olan modelini kullanıyorum. Bu fiyata daha iyi Ultrabook yok. Işık sızması problemi yoktu bende. Paneli çok güzel. 2K IPS panele sahip olması almak için yeter. Yükte bataryası 5 saat civarı dayanıyor. Film izlerken, YouTube'da takılırken 6 saat ile 8 saat arası gidip geliyor. İnanılmaz bir pil performansı yok. Bunun sebebide U değil H serisi işlemci kullanması. Hem iş hem de günlük kullanım için birebir.

Hocam normal Matebook ile D olan Matebook'lar ayrı. Mesela Ben Matebook 13 kullanıyorum, 13 ve 14 serisi direkt olarak üst sınıfa oynayan bir seri. İnceliği, 2K IPS ekranı, aydınlatmalı klavyesi falan.

D serisi ise biraz daha ekonomik amaçlarla çıkmış bir seri. Genelde D olan ve olmayan seriler çok karıştırılıyor.

Bunun yanında Matebook serisi gerçekten F/P ürünü. İnceler, ekranları muhteşem, klavye ve touchpadi harika. Her yerde kullandım ben, bazen metroda bile kullanıyordum zira minik mi minik bir cihaz.

Hatta şu aralar Undervolt ile 8 9 saate varan karma kullanım ve 11 saate var güç tasarruflu kullanımlar gördüğüm oldu. Bana göre en iyi F/P Ultrabook serisi.

Evet, ben direkt D oldugunu varsayarak konustum. Zaten diger "D" olmayan modeli kullanmadim bilmiyorum hic. Yurt disinda super ince bir modelini de gordum ama sanirim o farkli bir seri idi. Adini hatirlayamiyorum.

En iyisi denemez çünkü çoğu şeyin olduğu gibi Matebook’un da eskileri var. Bildiğim kadarı ile D14 ve D15’e RAM yükseltmesi yapılamıyor. Ve D15’in ekranları pek kaliteli değilmiş.

Ben olsam Redmibook 14 II ya da Matebook 14 alırdım.

Evet, ben direkt D oldugunu varsayarak konustum. Zaten diger "D" olmayan modeli kullanmadim bilmiyorum hic. Yurt disinda super ince bir modelini de gordum ama sanirim o farkli bir seri idi. Adini hatirlayamiyorum.
Bir de X serisi bulunuyor. Bu olabilir bahsettiğiniz seri.

Şahsen laptobum her şeyim olsa ve bütçem de yüksek olsa, Dell XPS alırdım. Ancak uygun bütçede ve karma kullanımda, Matebook'lar gerçekten güzel ve şık cihazlar.

En iyisi denemez çünkü çoğu şeyin olduğu gibi Matebook’un da eskileri var. Bildiğim kadarı ile D14 ve D15’e RAM yükseltmesi yapılamıyor. Ve D15’in ekranları pek kaliteli değilmiş.

Başlıkta 14 denilmiş, D14 değil. Bunu 2K ekrandan da anlayabiliriz:

...8 saati bulan batarya süresi, 2K ekranı gibi pek çok avantajı var.

Görselde gördüğünüz adaptör bile almak için bir sebep. 65Watt tip-C girişli el kadar adaptör. Yanınızda tuğla(!) taşımıyorsunuz. Her işinizi tek bir adaptörden hallediyorsunuz.
672daee4-2da0-4d99-aaa0-c64d03702921.jpg

Ürünün 8 GB RAM olan modelini kullanıyorum. Bu fiyata daha iyi Ultrabook yok. Işık sızması problemi yoktu bende. Paneli çok güzel. 2K IPS panele sahip olması almak için yeter. Yükte bataryası 5 saat civarı dayanıyor. Film izlerken, YouTube'da takılırken 6 saat ile 8 saat arası gidip geliyor. İnanılmaz bir pil performansı yok. Bunun sebebide U değil H serisi işlemci kullanması. Hem iş hem de günlük kullanım için birebir.
Fan sesi olarak rahatsızlık veriyor mu hocam ? Hazır yakalamışken sorayım kullanıcısını. Bir de ışık sızması vs. konularda çok fazla şikayet var. Ama tahminimce bu olumsuz yorumların daha çok öne çıkmasıyla ilgili bir durum. Siz böyle bir sorun yaşadınız mı?

Bu modele de bakmıştım. Ekran işlemci batarya gibi konularda matebook daha iyi gözüküyor. Aynı zamanda windows kurarken bios ekranının çince olması veya başka sorunlarla karşılaşanlar da gördüm. Xiaomi telefon olarak çok takdir ettiğim bir markadır ama laptopta Türkiyeye yeni yeni giriyorlar sanırım. Acelem yok, yaza kadar bekleyeceğim gibi ama şimdilik matebook 14 biraz daha önde duruyor.

Fan sesi olarak rahatsızlık veriyor mu hocam? Hazır yakalamışken sorayım kullanıcısını. Bir de ışık sızması vs. konularda çok fazla şikayet var. Ama tahminimce bu olumsuz yorumların daha çok öne çıkmasıyla ilgili bir durum. Siz böyle bir sorun yaşadınız mı?

Fanlar yükte ses çıkarıyor. Yükte 80 derecele kadar ulaştı laptop. Laptop yükte değilken fan çalışmıyor. 2 saatlik filmde toplasan 15dk çalışmıştır fanlar. Onlarda duyulmuyor. Yükte derken ağır işlerden bahsediyorum. Bende en ufak ışık sızması yoktu.

Laptopla alakalı değil ama Huawei teknik servisinden çok memnun kaldım. Ablamın telefonuna dezenfektan kaçmıştı ve ses karşıya cızırtılı gidiyordu. Kasa çıtası da daha önce düşürdüğü için kırılmıştı. Servise verdiğimizde ücretsiz bir şekilde kasa, ekran ve mikrofon değişimi yaptılar. Yanında da bedava olarak telefon şarj adaptörü hediye ettiler :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı