Huawei Matebook D14 nasıldır?

Bütçe
7000 tl max

maleniaa

Hectopat
Daha fazla  
Lise 1 öğrencisiyim seneye lise 2 olduğumda Huawei D14 Ryzen 7 almayı düşünüyorum. Kaç yıl götürür beni? Oyun oynarsam bir pes, FM, belki CS oynarım. Zaten lise 4 olunca kullanmam YKS senem olacağı için bu şekilde beni kaç yıl götürür ve Max 7000 TL olmak şartıyla daha iyi bir laptop öneriniz var mıdır? ( masaüstü topla demeyin çünkü zaten bende masaüstü istiyorum anca ailem buna karşı çıkıyor o yüzden laptop tavsiyesi istiyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop piyasasının durmunu şuan bilmiyorum biz de kuzenime bakıyorduk D14. Oyun açısından gerçekten rezalet. Bir de bunların RAM slotu yok. Mecbur hep 8 GB RAM kullanmalısın. Tam bir ofis bilgisayarı. Öğrencilik için de Word falan kullanıyorsan git 4 bin liralık laptoplara falan bak. Ya da daha ucuzlara. Onun dışında Auto Cad falan cacık. Kuzenime 7 bin liraya laptop yerine 5 bin'e masaüstü PC kalan 2 bin lirayla da ekipman ve monitör aldık. Mutluyuz :D Ama illa laptop arıyorsan bütçeni arttır.

Laptop piyasasının durmunu şuan bilmiyorum biz de kuzenime bakıyorduk D14. Oyun açısından gerçekten rezalet. Bir de bunların RAM slotu yok. Mecbur hep 8 GB RAM kullanmalısın. Tam bir ofis bilgisayarı. Öğrencilik için de Word falan kullanıyorsan git 4 bin liralık laptoplara falan bak. Ya da daha ucuzlara. Onun dışında Auto Cad falan cacık. Kuzenime 7 bin liraya laptop yerine 5 bin'e masaüstü PC kalan 2 bin lirayla da ekipman ve monitör aldık. Mutluyuz :D Ama illa laptop arıyorsan bütçeni arttır.
Dediğinize katılmıyorum. Ultrabook'ların belli bir alıcı kitlesi var. İnce, hafif ve taşınabilir cihaza ihtiyacı olup işlemci üzerinden mesleğini sürdüren kişiler için gayet iyi. Ayrıca illa 8GB alınacak diye bir kaide yok isteyen 16GB alabilir? Zaten eğer bu cihazlar mantıklı olmasaydı Apple MacBook'lar satar mıydı? Oyun oynamayan ve GPU kullanmayı gerektirmeyen işlere bulaşmayan ince ve hafif cihaz isteyen insanlar var sonuçta. Şu Ultrabook tabirini bazıları inatla öğrenemedi anlamıyorum ya.

Dediğinize katılmıyorum. Ultrabook'ların belli bir alıcı kitlesi var. İnce, hafif ve taşınabilir cihaza ihtiyacı olup işlemci üzerinden mesleğini sürdüren kişiler için gayet iyi. Ayrıca illa 8GB alınacak diye bir kaide yok isteyen 16GB alabilir? Zaten eğer bu cihazlar mantıklı olmasaydı Apple MacBook'lar satar mıydı? Oyun oynamayan ve GPU kullanmayı gerektirmeyen işlere bulaşmayan ince ve hafif cihaz isteyen insanlar var sonuçta.
Ülkemizde çoğu ürün gibi laptoplarda aşırı pahalı. 585 birime iyi bir tercih olabilir ama 7000 birime kesinlikle değil.

Ülkemizde çoğu ürün gibi laptoplarda aşırı pahalı. 585 birime iyi bir tercih olabilir ama 7000 birime kesinlikle değil.
Hocam ülkemizde çoğu ürün aşırı pahalı ancak Laptoplar değil. Örneğin 7399TL'den satılan kendiminde kullandığı MateBook 14 2020 AMD yurt dışında 949€. Çoğu Laptop ülkemizde yurt dışından ucuza satılıyor.

Hocam ülkemizde çoğu ürün aşırı pahalı ancak Laptoplar değil. Örneğin 7399TL'den satılan kendiminde kullandığı MateBook 14 2020 AMD yurt dışında 949€. Çoğu Laptop ülkemizde yurt dışından ucuza satılıyor.
Haberlerde 585 dolar olduğu yazıyordu hocam.
Bu özellik sayesinde akıllı telefonunuzu bilgisayarınız üzerinden kolaylıkla kullanabilme imkanınız bulunuyor. Huawei MateBook D 14 (Ryzen 5 4500U) modelinin fiyatı 585 dolar, MateBook D 14 (Ryzen 7 4700U) modelinin fiyatı ise 656 dolar olarak açıklandı.

Haberlerde 585 dolar olduğu yazıyordu hocam.
Bu özellik sayesinde akıllı telefonunuzu bilgisayarınız üzerinden kolaylıkla kullanabilme imkanınız bulunuyor. Huawei MateBook D 14 (Ryzen 5 4500U) modelinin fiyatı 585 dolar, MateBook D 14 (Ryzen 7 4700U) modelinin fiyatı ise 656 dolar olarak açıklandı.
Şu an bahsettiğiniz modeller çıkış yapmadı. Şu an Ryzen 3000 serisi olan Laptoplar satışta D serilerinde. Arkadaşın bahsettiği 7000TL olan model İngilterede 749.99 Pound'a satılıyor.
1612576109848.png

Şu an bahsettiğiniz modeller çıkış yapmadı. Şu an Ryzen 3000 serisi olan Laptoplar satışta D serilerinde. Arkadaşın bahsettiği 7000TL olan model İngilterede 749.99 Pound'a satılıyor.
Eki Görüntüle 867858
O zaman benim hatam kusuruma bakmayın.

Geri
Yukarı