Başarılı Kurulum Huawei Matebook D14 OpenCore Monterey 12.3 Intel

Öncelikle paylaştığı EFI dosyası için @tristessehivernale'e teşekkürler. EFI dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.
Honor MagicBook X15 Hazır EFI dosyası

sistem özellikleri
  • i5-10210u Intel işlemci.
  • Intel UHD (sayısı yazmıyordu bende)
  • Intel Wi-Fi-AC 9560.
  • 256 GB.
  • 8 GB RAM.

Öncelikle balona etcher indiriyoruz. Daha sonra Technopat Sosyal'deki Monterey imajını indiriyoruz. Daha sonra en az 16 GB USB kullanmanız gerekli. Ben Kingston 64'lük kullandım. USB'yi taktıktan sonra balona etcher ile imajı yazdırıyoruz. Yazdırma bittiği zaman üstte verdiğim EFI dosyasını yazdırdığımız imajın içindeki EFI dosyasıyla değiştiriyoruz. (imajdaki EFI'yi silin komple. Daha sonra indirdiğiniz EFI'yi atın. BIOS'tan Secure Boot'u kapatın. Daha sonra boot ekranına girin. macOS install a tıklayın. Burada yükleme işlemi yapacak. Bundan sonra Disk İzlencesi açılacak. Diğer diskleri göstere tıklayıp diski sıfırlayın. Disk İzlencesi'nden çıkın. macOS Monterey kısmına geçin ve indirmeye devam edin. Birkaç kez yeniden başlatacak bilgisayarınızı. Ve evet. Kurulum bitti. Gerisi size kalmış.

çalışan özellikler
  • Wi-Fi
  • Bluetooth
  • ses açma kapama
  • klavye aydınlatması
  • parlaklık ayarları

Ekran Resmi 2022-06-24 23.47.54.png

çalışmayan özellikler
  • parmak izi
  • kamera

beğendiğim yönleri:
bana göre Windows 11'den çok çok daha kullanışlı. İlk gün alışamadım ama sonrakigün kavrayınca aşırı kolay geldi. Her şey yerli yerinde.
aşırı stabil. Windows 11 de Photoshop'ta programla uğraşırken bazı yerlerde aşırı saçma donmalar oluyordu. Mesela dosyayı açma ve font yükleme hızı Windows 11'e göre çok çok daha hızlı. Ayrıca Windows 11 de Photoshop açınca işlemci cayır cayır yanıyordu. MacOS'da bu yarı yarıya daha iyi. Orta seviye CPU tüketimi oluyor.

Ekran Resmi 2022-06-24 23.49.05.png

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-06-24 23.47.40.png
    Ekran Resmi 2022-06-24 23.47.40.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 66
  • Ekran Resmi 2022-06-24 23.47.46.png
    Ekran Resmi 2022-06-24 23.47.46.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 80
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows hala duruyorsa aygıt yöneticisinden kamerayı bulun, isminde USB yazıyorsa USB yolundan bağlıdır zaten.

Geri
Yukarı