Huawei Matebook D14'a nasıl macOS kurulur?

Laptop Huawei Matebook D14. macOS deneyimlemek istiyorum. Bunun için mydockfinder indirdim. PC'yi bildiğimiz macOS yapıyor. Tema - Launcher yani. Fakat ben tamamen macOS deneyimi yaşamak istiyorum. Sizce kurmak istesem bir sorun olur mu? Malum Huawei Apple kavgalı. Ve nasıl kurabiliriz? Mac olmadan kurmak mümkün mü?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-11-14 152322.png
    Ekran görüntüsü 2021-11-14 152322.png
    216,2 KB · Görüntüleme: 230
Evet, kurabilirsin. NVIDIA ekran kartını kullanamayacaksın sadece.

Hocam benimki Intel UHD 620 kullanıyor zaten.

Huawei, Apple ile kavgalı olsa bile Apple 2005'ten itibaren Intel işlemcileri Mac'ler de kullanıyor. Aynı zamanda Huawei'de Intel işlemcileri kullanıyor. Sonuç olarak, tahmini olarak Wi-Fi kartı ve Huawei share dışında çalışmayan bir şey olmayacaktır. Kurabilirsiniz. Bu arada, eğer AIDA64'ten bakarsanız Wi-Fi kartı modelinizi paylaşır mısınız? Eğer doğru hatırlıyorsam Huawei, Intel Wi-Fi kartlarını kullanıyordu. Eğer doğru ise MacOS'in en son sürümünü dahili Wi-Fi desteği ile kurabilirsiniz :)

Intel kullanıyor :) fakat BIOS ayarlarını yaparken sadece genel yani parmak izi, kamera, USB port gibi ayarlar vardı sadece. Secure Boot'u kapattım çünkü sadece o seçenek vardı. RAW dosyasını disk şeyi ile yazdırdığım zaman hata veriyor. Çözümü nedir hocam?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-11-15 141227.png
    Ekran görüntüsü 2021-11-15 141227.png
    112,9 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleme:

Intel kullanıyor :) fakat BIOS ayarlarını yaparken sadece genel yani parmak izi, kamera, USB port gibi ayarlar vardı sadece. Secure Boot'u kapattım çünkü sadece o seçenek vardı. RAW dosyasını disk şeyi ile okuttuğum zaman hata veriyor. Çözümü nedir hocam?
.RAW dosyasını niye okutmaya çalışıyorsun ki? Etcher ile USB'ye yazman lazım.

Intel kullanıyor :) fakat BIOS ayarlarını yaparken sadece genel yani parmak izi, kamera, USB port gibi ayarlar vardı sadece. Secure Boot'u kapattım çünkü sadece o seçenek vardı. RAW dosyasını disk şeyi ile yazdırdığım zaman hata veriyor. Çözümü nedir hocam?
Touch ID çalışmayacaktır. Öbür yandan BIOS üzerinde var olan ayarları yapman yeterli olacaktır. İşlemci modelin nedir?
Ona göre adımları anlatmaya çalışacağım. Ama ondan önce OpenCore: macOS Big Sur 11.6 Intel & AMD kurulum imajı buradaki imajı indir. En az 32 GB'lık bir USB belleğe bu imajı yazdır. Yazdırmak için Balena Etcher uygulamasını kullan :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı