Huawei Matebook D14'a nasıl macOS kurulur?

Laptop Huawei Matebook D14. macOS deneyimlemek istiyorum. Bunun için mydockfinder indirdim. PC'yi bildiğimiz macOS yapıyor. Tema - Launcher yani. Fakat ben tamamen macOS deneyimi yaşamak istiyorum. Sizce kurmak istesem bir sorun olur mu? Malum Huawei Apple kavgalı. Ve nasıl kurabiliriz? Mac olmadan kurmak mümkün mü?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-11-14 152322.png
    Ekran görüntüsü 2021-11-14 152322.png
    216,2 KB · Görüntüleme: 238
Velev ki hazır EFI ile ayarlama yapmadan kurulumu yapmak istiyorsun, öyle olsun. USB/EFI/OC içerisine girip Comet Lake Mobile/Laptop isimli olan Config dışındaki Config'leri sil. Onun da adını Config yapıp kurulumu dene.

Hocam beceremedim. Siz o yöntemi antalabilir misiniz?

Hocam beceremedim. Siz o yöntemi antalabilir misiniz?
Çok kolay. İmajı yazdırdığınızdan sonra OC EFI isimli bir bölüm oluşacak. OC EFI/EFI/OC içine girip Laptop-Coffee Lake Plus ve Comet Lake.plist olan dosyanın adını Config.plist olarak değiştirin. :)

Çok kolay. İmajı yazdırdığınızdan sonra OC EFI isimli bir bölüm oluşacak. OC EFI/EFI/OC içine girip laptop-Coffee Lake Plus ve comet Lake.plist olan dosyanın adını Config.plist olarak değiştirin. :)

Hallettim fakat hata veriyor. Install macOS diyorum böyle diyor.
Hallettim fakat error veriyor. Boot ettim install macOS diyorum böyle diyor.
Sizin attığınız linkten en son sürümü indirdim hocam.
Çok kolay. İmajı yazdırdığınızdan sonra OC EFI isimli bir bölüm oluşacak. OC EFI/EFI/OC içine girip Laptop-Coffee Lake Plus ve Comet Lake.plist olan dosyanın adını Config.plist olarak değiştirin. :)

Dosya Ekleri

• 1640994287629.jpg
    1640994287629.jpg
    273,5 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Hallettim fakat hata veriyor. Install macOS diyorum böyle diyor.

Sizin attığınız linkten en son sürümü indirdim hocam.
Değiştirilmesi gereken bazı ayarlar olabilir.
Booter ---> Quirks içindeki ayarları aşağıdaki gibi ayarlayıp tekrar deneyiniz.
DevirtualiseMmioFalse
EnableWriteUnprotectorTrue
ProtectUefiServicesFalse
RebuildAppleMemoryMap
False
SyncRuntimePermissionsFalse

Son durum ne acaba yükleyebildiniz mi ve memnun musunuz merak ettim.

Evet kurdum :) 1 senedir kullanıyorum. Huawei D14 için EFI dosyasını biri düzenlemiş. GitHub'dan bulup aktarmıştım. Şu an her şey sorunsuz çalışıyor. uzun zamandır girmiyordum Technopat'a da iyi oldu :D

Yeni konular

Geri
Yukarı