Huawei Matebook D15 laptop dahili grafiğinin belleğini arttırmak

Furkan Karaman

Kilopat
Daha fazla  
Huawei Matebook D15 laptopum var. Ryzen 5 3500U işlemci ve dahili Vega 8 GPU sunu kullanıyorum. GPU bellek miktarı 1 GB olarak belirlenmiş. Bazı oyunlarda bu darboğaza sebep oluyor. Otomatik olarak kendisi arttırmıyor. Bu miktarı nasıl arttırabilirim?

5 aylık Matebook D15 AMD kullanıcısıyım Forza Horizon 4, CS:GO, GTA 5, Dirt Rally gibi oyunlar oynadım bilgisayarın 80 derce üstüne çıktığı nadir anlar oldu, evet dediğin gibi 2 GB yapabilsek iyi olurdu fakat nasıl yapılacağına dair bir şey ben de bulamadım. Bu oynadığım oyunlardan da genel olarak 60 FPS aldım. Eğer bu bilgisayarı almak isteyen olursa şiddetle tavsiye ederim.

5 aylık Matebook D15 AMD kullanıcısıyım Forza Horizon 4, CS:GO, GTA 5, Dirt Rally gibi oyunlar oynadım bilgisayarın 80 derce üstüne çıktığı nadir anlar oldu, evet dediğin gibi 2 GB yapabilsek iyi olurdu fakat nasıl yapılacağına dair bir şey ben de bulamadım. Bu oynadığım oyunlardan da genel olarak 60 FPS aldım. Eğer bu bilgisayarı almak isteyen olursa şiddetle tavsiye ederim.
GTA ve Forza'da 60 fps alıyorsan helal olsun (!) 2015 yapımı Need For Speed'de en düşük ayarlarda 720p çözünürlükte 27-30 fps arası alıyorum. Wolfenstein The New Order'da düşük ayarlarda 1080p çözünürlükte ortalama 28 fps, 720p çözünürlükte ise ortalama 35 fps alıyorum.

Merhabalar bende ağustos ayından beri Matebook D15 kullanıyorum.
Forza Horizon 4'de 60 FPS aldım demişsiniz fakat ben laptopu ilk aldığım zaman Microsoft Store'dan FH4 demosunu indirip kurmuştum. Oyun daha açılırken sistem özellikleriniz yeterli değil gibi bir uyarı vermişti dakikalarca uğraşıp oynayamadan sildim. Aynı bilgisayar ve oyundan mı bahsediyoruz?

Merhabalar bende ağustos ayından beri Matebook D15 kullanıyorum.
Forza Horizon 4'de 60 FPS aldım demişsiniz fakat ben laptopu ilk aldığım zaman Microsoft Store'dan FH4 demosunu indirip kurmuştum. Oyun daha açılırken sistem özellikleriniz yeterli değil gibi bir uyarı vermişti dakikalarca uğraşıp oynayamadan sildim. Aynı bilgisayar ve oyundan mı bahsediyoruz?

Oyun ile alakalı bir hata olabilir 8 GB RAM ve 2 GB ekran (dahili) işlemciside güzel (orta) bir PC ayrıca 0 bir PC böyle bir uyarı vermesi oyun ile alakalı.
GTA V'e Forza'da 60 FPS alıyorsan helal olsun (!) 2015 yapımı Need for Speed'de en düşük ayarlarda 720p çözünürlükte 27-30 FPS arası alıyorum. Wolfenstein the New Order'da düşük ayarlarda 1080p çözünürlükte ortalama 28 FPS, 720p çözünürlükte ise ortalama 35 FPS alıyorum.
Oyun ile alakalı bir hata olabilir 8 GB RAM ve 2 GB ekran (dahili) işlemciside güzel (orta) bir PC ayrıca 0 bir PC böyle bir uyarı vermesi oyun ile alakalı.

GTA V de 60 FPS alınıyor kardeşim bu singleplayerde geçerli. İşin içine Online girdim 40 FPS'lerde oyanayabiliyorsun RAM yükseltemsi (dual ile daha da iyi performans alınabiliyor)
kanka driverlar güncelmi güncelse driver ayrlarını atda bakam

Geri
Yukarı