Huawei Matebook D15 Linux kurulumu

yigitozcnn00

Hectopat
Merhaba şimdiden herkese iyi bayramlar dilerim. Huawei Matebook D15 11. nesil i5 işlemcili bir bilgisayarım bulunmakta ve Windows kullanmaktan sıkıldım. Bunun yerine Linux ortamına geçiş yapmak istiyorum fakat geçenlerde kurduğumda bir ses sorunuyla karşılaştım ne yaptıysam hiçbir şekilde bu ses sorununa çözüm bulamadım ve daha sonra tekrardan Windows'a geri döndüm. Eğer bu konu hakkında teknik bir bilgiye sahipseniz hangi dağıtımı kullanmamı ve bu ses sorununu nasıl ortadan kaldırabileceğimi açıklayabilir misiniz?
Şimdiden ilginize teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle size de iyi bayramlar. Windows'a çok alıştıysanız, Linux Mint Cinnamon ile başlamanızı tavsiye ederim. Biraz daha modern görünsün derseniz Zorin OS önerebilirim. Ses konusunu yükledikten sonra deneyerek halletmeye çalışmak daha iyi olacaktır. İsterseniz dualboot olarak kurup Windows'taki verilerinizi kaybetmeden Linux'ta deneme yapabiliriz.

Merhaba şimdiden herkese iyi bayramlar dilerim. Huawei Matebook D15 11. nesil i5 işlemcili bir bilgisayarım bulunmakta ve Windows kullanmaktan sıkıldım. Bunun yerine Linux ortamına geçiş yapmak istiyorum fakat geçenlerde kurduğumda bir ses sorunuyla karşılaştım ne yaptıysam hiçbir şekilde bu ses sorununa çözüm bulamadım ve daha sonra tekrardan Windows'a geri döndüm. Eğer bu konu hakkında teknik bir bilgiye sahipseniz hangi dağıtımı kullanmamı ve bu ses sorununu nasıl ortadan kaldırabileceğimi açıklayabilir misiniz?
Şimdiden ilginize teşekkür ederim.

Geçenlerde Yusuf Ipek'in canlı yayınında Manjaro ekibinin bu sorunu çözdüğüne dair bir mesaj gördüm. Ona bir şans verebilirsiniz. Onun haricinde belki Fedora Arch gibi güncel kernel kullana dağıtımlar da ses sorunu çözülmüş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı