Huawei Matebook D16 alınabilir mi?

Kamerasını kullanmayacaksan alınabilir. Bende son 2 aydır huaweileri inceleyip duruyordum. Fakat fiyat kısmında bir sorun var. Aynı fiyata ekran kartlı cihazlar var. Bir türlü zihnimde huaweileri mükemmel diye yorumlayamadım. D14 serisi bakıyordum bende küçük ekran istediğim için. Sonrasında Lenovo'nun Ryzen 7 5700U işlemcili cihazını 6300 tl ye aldım. Huawei için kamera konusuna dikkat et. Ona göre karar ver derim.
Kamerasını nadiren kullanırım herhalde onu sıkıntı etmiyorum hatta güvenlik açısından iyi bile denebilir. Harici ekran kartı olmadığı için o fiyatı var diye düşünüyorum.

MacBook'ların hızlı ısındığını duymuştum öyle sorunları var mı acaba çünkü hiç Mac cihaz kullanmadım bilmiyorum o yüzden. Beni 4-5 sene götürmesi gerekiyor.
Bende bir önceki senenin i3'lü versiyonu var. Fan fiziksel olarak bağlı olmadığından çok çabuk ısınıyor. M1'lerin çok çabuk ısınmadığını duymuştum. O yüzden M1 tercih edin diyorum.

Bence M1 bakın ama Intel de bakabilirsiniz.

Şu sırada Intel modelleri almak saçma olur.

MacBook'ların hızlı ısındığını duymuştum öyle sorunları var mı acaba çünkü hiç Mac cihaz kullanmadım bilmiyorum o yüzden. Beni 4-5 sene götürmesi gerekiyor.

M1 işlemcili bir laptopta fan bile yok, o kadar serin çalışıyor CPU. Ayrıca pil performansı da çok iyi.

Hocam MacBook da çok mantıklı fakat M1 çipin henüz bazı programlar için hazır olmadığını düşünüyorum Windows alıp kafam rahat olsun diyordum. Ayrıca 8 GB RAM yeterli gelir mi bilemiyorum çünkü Android Studio gibi çok RAM yiyen derleyiciler kullanacağım.

Bahsettiğiniz kullanım şekli için 8 GB yeterli değil bana göre, ayrıca 256 GB disk var ve lehimli, RAM de lehimli. Bence başka ürünlere bakın.

Huawei'yi şahsen tercih etmiyorum, Çin hükümeti için Uygur Türkleri'ni kamera ile tespit edebilen yazılım üretiyorlar.

Geri
Yukarı