Huawei Matebook D16 Alınır mı?

Alınabilir ben çok güzel kullanıyorum ama bu fiyata daha iyisi var mı bilemem. Ben alırken 8.500 falandı maalesef ekonomimiz sağolsun. O zamanlar epey değiyordu

1 yıla yakın zamandır kullanıyorum. Oldukça memnumum ama AAA türü oyunları rahatça açıp oynatamaz. LoL Valorant CS:GO tarzı oyunları ortalamanın çok üstünde (100 FPS / en yüksek ayarlar) oynatabilir. İş için kullanıyorum ben de. Çok nadir Valorant atıyorum. 3D Unity ile çalışıyorum. Unity GitHub slack vs bir sürü program açıkken 4-5 saat gidiyor şarj. Normal standart kullanımda 8-10 saati çıkartır diye tahmin ediyorum. Eksilerinden en büyüğü ise hoparlörü. Hoparlör yanlarda açıkta olduğu için toz tutuyor. Her hafta toplu iğneyle her bir deliğe giren kirleri temizlemeye çalışmama rağmen beceremiyorum tam olarak altta sıkışabiliyor kirler. Bu da ses kalitesini henüz etkilemese de günün birinde mutlaka etkileyecektir. Onun haricinde eksi bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Malzeme kalitesi gerçekten çok üst düzey (ecnebi tabirle "Premium") hissettiriyor ve çok sağlam. Ha ama 8 GB versiyonu almanızı önermem RAM olarak. 2022 yılı 8 GB RAM için biraz geç bir yıl ve kaynak RAM olduğu için sonradan değiştiremiyorsunuz belleği. En az 16 RAM'li bir şey almanızı öneririm.

Hocam bende D16 almayı düşünüyorum hiç kasma yavaşlama oluyor mu Unity kullanırken? Ben de Unity ile oyun yapıyorum da.

Hocam bende D16 almayı düşünüyorum hiç kasma yavaşlama oluyor mu Unity kullanırken? Ben de Unity ile oyun yapıyorum da.
Merhaba hocam hayır hiç olmadı. Yağ gibi akıyor alet. Baya büyük boyutlu projelerde çalışmama rağmen tıkır tıkır işliyor. Şarj ömrü 3-4 saat gidiyor ama unity vscode slack vs açıkken onu göz önünde bulundurun. Gerçi bu hafiflikte bu kadar olur herhalde ömür ağır kullanımda genelde. Huawei Matebook D16 1 senelik deneyimim böyle bir inceleme yazmıştım belki işe yarar

Merhaba hocam hayır hiç olmadı. Yağ gibi akıyor alet. Bayağı büyük boyutlu projelerde çalışmama rağmen tıkır tıkır işliyor. Şarj ömrü 3-4 saat gidiyor ama Unity VS Code slack vs açıkken onu göz önünde bulundurun. Gerçi bu hafiflikte bu kadar olur herhalde ömür ağır kullanımda genelde. Huawei Matebook D16 1 senelik deneyimim böyle bir inceleme yazmıştım belki işe yarar.

Hocam ama şey diyorlardı ekran kartı falan lazım eminsiniz değil mi herhangi bir sorun çıkartmadığına?

Hocam ama şey diyorlardı ekran kartı falan lazım eminsiniz değil mi herhangi bir sorun çıkartmadığına?
Pc oyunları yapmıyorsanız ekran kartı şart değil. Dahili ekran kartının kaldırmadığı kalitede bir mobil oyun yapmak da çok zor. Hem düşük ekran kartlı bilgisayar olduğu zaman bi fps sorunu yaşadığınızda hemen editörde de görebiliyorsunuz ve optimizasyon yapıyorsunuz :D mobile hemen hemen yakın fps veriyor unity editör o yönden de kullanışlı. Ama tabi pc oyunları-yüksek kalite grafik içeren oyunlar için yetersiz kalır ekran kartsız pcler. Tabi bu sınıra gelmek epey bir zaman alır eğer yeni başladıysanız.

Başka bir konuda şu tür bir bilgisayar aradığımı söylemiştim: "Hem iş hem oyun için F/P bir laptop arıyorum. Aşırı ağır ve kocaman bir şey olmayacak. Sık sık oyun oynanmayacak fakat genel olarak yüksek performans ve AAA türü oyunları rahatça açıp oynatabilirse iyi olur. Fiyat çok sıkıntı değil fakat oyun canavarı aramıyorum ve aşırı sık oyun oynanmayacak zaten. Video/Fotoğraf editi için Adobe vs. programlarda sıkıntı çıkartmasın." Bu işler için Huawei Matebook D16 yani şu model uygun mudur?: Huawei Matebook D16 AMD Ryzen 5 4600H 8GB 512GB SSD Windows 10 Home 16.1
Huawei laptop ekranlarında ışık sızması olduğunu duymuştum uzun zaman , düzeltilmişse alınabilir huawei kalitelidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı