Huawei Matebook D16 vs ASUS Vivobook 16X K3605ZF-N1161a

Daha fazla  
Üniversite işletme okuyacağımdan dolayı dizüstü bilgisayar ihtiyacım var. Kullanım amacım genel olarak oyun olmayacak veya mimarlık, mühendislik okuyan öğrenciler gibi ağır programlar kullanmayacağım. Günlük işler, kolay taşınabilmesi şarj süresi ve bununla birlikte üniversite bitimine kadar götürebilecek bir bilgisayar arıyorum. Bu kriterlere uygun üç tane dizüstü bilgisayar buldum birisi Huawei Matebook D16 i5 işlemcili versiyonu diğeri ise ASUS Vivobook 16X i5 ve i7 işlemcili olanı fakat aralarında karar vermekte aşırı zorlanıyorum çünkü ASUS markasının Vivobook 16X modelinin Intel işlemcili versiyonlarının incelemeleri internette mevcut değil. Şarj süresi, performansı, kolay taşınabilir oluşu benim için şu an en önemli hususlar. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. Sadece aşağıdaki 3 modelden birini tercih etmem gerektiğini de not düşmek isterim.

Alınabilecek en mantıklı cihaz.

İşletme okayacağım için işletme bölümü programları Windows'a daha kolay yükleniyor o yüzden Apple tercih etmedim. Bir de 13 inç değil 16 inç olmasını istiyorum. Maalesef yukarıdaki 3 seçenekten birini almam gerekiyor. Yine de yorumunuz için teşekkür ederim.

ne aldınız memnuniyetiniz nedir
Huawei Matebook 16s 2023 modelini aldım gayet memnunum bataryası normal kullanımda ekran ışığı en yüksekte vs. 5 saate yakın gidiyor diyebilirim özellikle ekran kalitesi gerçekten çok güzel. SSD, işlemci ve ram birlikte güzel bir iş yapıyorlar herhangi bir ısınma fan sesi vs söz konusu dahi olmadı çok stabil bir şekilde çalışıyorlar, günlük ve okul, ofis kullanımı için gayet güzel tek pişmanlığım okulda kullandığım için 14 inç almalıymışım oldu. Çantada taşırken güçlük çekiyorum fakat bunun haricinde film izlerken ve ya evdeyken ekran kalitesi izleme zevkini arttırdığı için çekilebilir bir çile diyebilirim. Klavyesi gayet güzel hissiyat vs. özellikle masaüstünden geçtiğimi düşünürsek klavye hissiyatı benim için önemliydi ve gayet güzel hissettiriyor yazı yazarken. Bir Apple Macbook kadar dayanıklı ve tok bir yapım malzemesi olmasa da kasası gayet sağlam ve diğer muadilleriyle kıyasayladığımda gayet sağlam. Bu kadar büyük olmasına rağmen hafif olması büyük avantaj bence. Kullanımlarımdan sonra en iyi fiyat performans olarak bence bir öğrencinin, ofis çalışanının ve ya günlük kullanım için alacak kişinin alabileceği en iyi leptoplardan birisi bence. Matebook 16s ile Matebook D16 arasındaki tek fark D16 i7 16s i9 işlemciye ve 16s 2K dokunmatik ekrana sahip. Eğer yukarıdaki seçenekler arasındaysanız kesinlikle tercihim boyut anlamında sizi sıkıntıya sokmayacaksa Huawei D16 olurdu. İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı