Huawei Matebook D16 vs M1 MacBook Air

Gorkem461

Hectopat
Huawei Matebook D16 i7 12700H 16 GB RAM 512 GB SSD ile M1 MacBook Air 16 GB RAM 256 GB SSD modeli hemen hemen aynı fiyata satılıyor. Ama M1 2 senelik bir cihaz D16 daha yeni ve içinde i7 12700H var sizce hangisini almak daha mantıklı ve Mac'lerde harici SSD kullanımı nasıl oluyor söyler misiniz? Okul için kullanacağım Windows'tan Mac'e geçmek sorun yaratır mı?

Huawei Matebook D16 i7 12700H 16 GB RAM 512 GB SSD ile M1 MacBook Air 16 GB RAM 256 GB SSD modeli hemen hemen aynı fiyata satılıyor. Ama M1 2 senelik bir cihaz D16 daha yeni ve içinde i7 12700H var sizce hangisini almak daha mantıklı ve Mac'lerde harici SSD kullanımı nasıl oluyor söyler misiniz? Okul için kullanacağım Windows'tan Mac'e geçmek sorun yaratır mı?
Hocam pil süresi ve güç gerektiren programlar ise macbook m1

IOS platformunda program geliştirmeyecekseniz ekstra bir artısı olacağını düşünmüyorum MacBook almanın. Yani kullanım amacına bağlı.

Ne için kullanacağına bağlı. iPhone kullanıyorsan ve AirPods'un varsa hiç düşünme bile MacBook al.

iPhone kullanmıyorum ama seneye alabilirim.

Hocam pil süresi ve güç gerektiren programlar ise MacBook M1.

Pil ve gücün yanında aslında Mac'in akıcılığı çok iyi Windows gibi 1 program hata verince bütün bilgisayarı kilitlemiyor ama Mac'e alışmak kolaymı bilmiyorum.

12700H 15 Wattlik M1'i yamultur ama pil omrunde hic sansi yok.

iPhone kullanmıyorum ama seneye alabilirim.

Pil ve gücün yanında aslında Mac'in akıcılığı çok iyi Windows gibi 1 program hata verince bütün bilgisayarı kilitlemiyor ama Mac'e alışmak kolaymı bilmiyorum.
Hocam alışması kolay hatta daha akıcı örneğin teknoloji mağazasında deneyebilirsiniz 46 uygulamayı 20 saniyede falan açıyor mübarek.

12700H 15 wattlik m1'i yamultur ama pil omrunde hiç sansi yok.

AutoCAD yazılım tarzı işler için gücü yetse arkada birkaç program çalışırken takılmasa yeterli evde çok fazla güç gerektiren bir şey olursa masaüstüne geçerim.

Hocam alışması kolay hatta daha akıcı örneğin teknoloji mağazasında deneyebilirsiniz 46 uygulamayı 20 saniyede falan açıyor mübarek.

Bana da böyle bir şey lazım zaten fırsat olursa IPhone'a da geçeceğim çünkü takılma yok hep stabil performans. Android telefonlar bir garip aynı işi bazen hızlı bazen yavaş yapıyor. Mac'te dizi film iş yaparken donmasa yeterli.

Peki harici SSD sanki bilgisayarın bir parçasıymış gibi kullanılabiliyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı