Huawei Matebook'ta Linux'u silinmesine rağmen recovery menüsü yerine GRUB açılıyor

Enes557

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 hafta önce bilgisayarıma "KDE Neon" kurmuştum; fakat benim beceriksizliğim ve bilgisizliğim yüzümden customizer GRUB kurmaya çalışırken, GRUB menüsünde bash i like gibi yazılar çıkmaya başladı ve bunun çözümü çok fazla olduğundan, üşenip direkt Linux'u silmekte buldum çözümü. Fakat gün geldi ki bilgisayarımı fabrika ayarlarına geri döndürmek için Huawei'nin yaptığı bir güzellik (recovery mode) açmaya çalışırken, GRUB'ta aldığım hatayı bunda da almaya başladım ve çözümünü bütün Linux dosyalarını yok etmekte bulmuş(tum); ama "tum" çünkü işe yaramadı. Boot repair denedim olmadı, her şeyi denedim olmadı. Acaba "Winpe'de mi sıkıntı var ya da Winre'de mi" diye düşündüm, girdim Linux Mint'e. Winpe'de Linux dosyalarını gördüm hemen onları da yok ettim. Şimdi elimde fabrika ayarları menüsü yerine GRUB menüsü açılan bir bilgisayar var. Bunun çözümünü bilen varsa yazabilir mi?
PC hakkında:
  • RAM 8 GB.
  • Markası Huawei.
  • Gerisine gerek yoktur bence.
  • Disk:
  • 500 GB NVMe SSD.
Birim ekran görüntüsü:

1651228329126.png

Visual bcd:

1651228290505.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet tam anlamıyla yok ettim Linux'tan kalan şey yok, varsa da o GRUB'tur. Çünkü bir tek onun dosyalarını bulamıyorum. Ve nereden bulacağımı da bilmiyorum. Bütün bölümlere baktım ama yok.
Sorunu tam olarak bilen varsa çözümü yazabilir mi? Bilgisayar şu an bayağı yavaş, oyun yükleyeceğim yer yok ve yavaş dediğim gibi.

1651235424116.png

@404631
Peki GRUB'u kendi komut istemcisinden kaldırabilir miyim?
Sorunu hala çözemedim :c

Geri
Yukarı