Huawei MatePad 11 (2023) vs Huawei MatePad 11.5

Arkadaşlar bu iki tablet arasında kaldım. Hangisini almalıyım sizce? Tavsiyelerinizi bekliyorum başka öneri yapmak isterseniz de maksimum bütçem 9K.
11.5'de huwaeinin kendi sitesinde 800TL kupon+klavye hediyesi var daha karlı geliyor. Kamera tarafında 11.5 daha iyi, işlemci başa baş çok küçük farkla 7 gen 1 önde, benim seçimim 11.5 yönünde olurdu.

İşlemci testini burda görebilirsiniz. Snapdragon 888 vs Snapdragon 7 Gen 1: tests and benchmarks
Bu arada hocam Huawei tablet seçimi çok iyi karar olmuş. Tam bir Fiyat performans cihazları.
Ben de Matepad SE kullanıyorum. Gerçekten muadillerinden hem çok uygun hemde çok performanslı. Google sorununu da GBox aldı eklenti ile çözebiliyorsunuz.

Hocam kullanım amacınız nedir? Eğer performans ağırlıklı kullanacaksanız ben MatePad 11.5 derim. Çünkü hem 8 GB RAM hem de SD 7 gen 1 işlemciye sahip.

Hocam ders çalışmak için alacağım, dizi film de izlerim ara sıra PUBG, Mobile Legends gibi oyunlarda oynarım. Performans anlamında beni üzmemesi lazım.

İşlemci testini burada görebilirsiniz. Snapdragon 888 vs Snapdragon 7 Gen 1: tests and benchmarks
Bu arada hocam Huawei tablet seçimi çok iyi karar olmuş. Tam bir fiyat performans cihazları.
Ben de MatePad SE kullanıyorum. Gerçekten muadillerinden hem çok uygun hem de çok performanslı. Google sorununu da gbox aldı eklenti ile çözebiliyorsunuz.

Evet hocam gerçekten F/P ürünler şu anda. Ama dediğim gibi ikisi arasında kaldım. Bir soriyim dedim :D

İşlemci testini burda görebilirsiniz. Snapdragon 888 vs Snapdragon 7 Gen 1: tests and benchmarks
Bu arada hocam Huawei tablet seçimi çok iyi karar olmuş. Tam bir Fiyat performans cihazları.
Ben de Matepad SE kullanıyorum. Gerçekten muadillerinden hem çok uygun hemde çok performanslı. Google sorununu da GBox aldı eklenti ile çözebiliyorsunuz.
Hocam yanlış işlemciyi atmamış mısınız? matepad 11 de 865 yok mu?

BUradan karşılaştırabilirsiniz, benim en çok dikkatimi çeken Huawei matepad 11'in 275 ppi ekranı oldu , matepad 11.5 229 ppi. Oyun cihazı olmadığını vaysayarsak en çok dikkat etmeniz gereken konu ekran olacaktır.

Şuan ben de google servisleri olmayan 4 gb ramli huawei matepad t10s var, bundan önce 3 gb ramlisini kullanıyordum, gayet yeterli idi, kasma donma oyunlarda dahi olmuyordu, google servisleri çok yoruyor cihazı.

Vel hasıl ekran dışında ram zaten 11'in 6gb, 11.5'in 8 gb uzun bir süre sıkıntı çıkarmaz.
İşlemci ve diğer donanımlar arasında en faz yüzde 10'luk bir fark var.

Hocam ders çalışmak için alacağım, dizi film de izlerim ara sıra PUBG, Mobile Legends gibi oyunlarda oynarım. Performans anlamında beni üzmemesi lazım.

Evet hocam gerçekten F/P ürünler şu anda. Ama dediğim gibi ikisi arasında kaldım. Bir soriyim dedim :D

Hocam yanlış işlemciyi atmamış mısınız? matepad 11 de 865 yok mu?
11.5 alın geçin derim hem 800TL kupon hemde klavye kuponla birlikte 8400TL'ye geliyor.

Buradan karşılaştırabilirsiniz, benim en çok dikkatimi çeken Huawei MatePad 11'in 275 PPI ekranı oldu, MatePad 11.5 220 PPI. Oyun cihazı olmadığını vaysayarsak en çok dikkat etmeniz gereken konu ekran olacaktır.

Şu an ben de Google servisleri olmayan 4 GB RAM'li Huawei MatePad T10s var, bundan önce 3 GB ramlisini kullanıyordum, gayet yeteli idi, kasma donma oyunlarda dahi olmuyordu, Google servisler çok yoruyor cihazı.

Vel hasıl ekran dışında RAM zaten 11'in 6 GB, 11.5'in 8 GB uzun bir süre sıkıntı çıkarmaz.
İşlemci ve diğer donanımlar arasında en faz yüzde 10'luk bir fark var.

Hocam peki hangisinin ekranı daha iyi? PPI yüksek olunca daha mı iyi oluyor anlamıyorum da maalesef bu konulardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı