i5 11400F - RTX3060 sistem kaç para eder?

w1ndyy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da gördüğünüz gibi bilgisayarımı satacağım. Üstüne para ekleyip daha iyisini almayı düşünüyorum.
Yüksek ihtimal bu yaz alacağım ya da asağıda dedigim gibi bekleyeceğim. (Küçük soru: 5000 serisini beklemeli miyim?)

Konuya geçersek bilgisayarım bu:

Intel Core i5 11400F.
MSI B560M Pro-E Soket 1200 DDR4 4800MHz (OC) M.2.
MSI GeForce RTX 3060 Ventus 2X OC 12 GB GDDR6 192Bit.
G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 1.35V.
Kioxia 500GB Exceria Serisi NVMe M.2 SSD 1700MB/1600MB.
Power Boost VK-T01B RGB 650W 80+ Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower.
Ve ayrıca adını bilmediğim 1TB hard disk.

Bilgisayarı alalı 1.5 sene oldu. Bilgisayarımı çok temiz kullanıyorum, hiçbir gündelik oynadığım oyun ekran kartını %60 üzerinde harcamadı. Bütün oyunları en düşük grafikte oynarım. Genellikle ekran kartını hafifte olsa zorlayacak oyunları 120FPS ile sınırlandırırım. Sürekli NVIDIA Control panel sağ üstte açık olur. FPS, GPU, CPU kullanım takibi yaparım. Bu konuda nedense çok titizim. Bilgisayarımı sökmeden her ay temizlerim. Bilgisayarımı asla zorlamam, bilgisayarda çizik dahi yok. Gözümden daha iyi bakıyorum desem yalan olmaz😅
Sizce ne kadara gider?
Düzenleme: Bu bilgisayara yükseltme yapılır mı? Yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, başlıkta da gördüğünüz gibi bilgisayarımı satacağım. Üstüne para ekleyip daha iyisini almayı düşünüyorum.
Yüksek ihtimal bu yaz alacağım ya da asağıda dedigim gibi bekleyeceğim. (küçük soru: 5000 serisini beklemeli miyim?)

Intel Core i5 11400F.
MSI B560M Pro-e soket 1200 DDR4 4800MHz (OC) m.2.
MSI GeForce RTX 3060 Ventus 2X OC 12 GB GDDR6 192bit.
G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 1.35v.
Kioxia 500GB Exceria serisi NVMe M.2 SSD 1700MB/1600MB.
Power Boost VK-T01b RGB 650W 80+ mesh panel USB 3.0 mid Tower.

Bilgisayarı alalı 1.5 sene oldu. Bilgisayarımı çok temiz kullanıyorum, hiçbir gündelik oynadığım oyun ekran kartını %60 üzerinde harcamadı. Bütün oyunları en düşük grafikte oynarım. Genellikle ekran kartını hafifte olsa zorlayacak oyunları 120FPS ile sınırlandırırım. Sürekli NVIDIA Control panel sağ üstte açık olur. FPS, GPU, CPU kullanım takibi yaparım. Bu konuda nedense çok titizim. Bilgisayarımı sökmeden her ay temizlerim. Bilgisayarımı asla zorlamam, bilgisayarda çizik dahi yok. Gözümden daha iyi bakıyorum desem yalan olmaz😅
Sizce ne kadara gider?

Hocam bütçe falan belirtmemişsin 5000 serisini bekleme konusu hakkında ama çok pahalı olur büyük ihtimalle onlar.

Önce şu her şeyi düşükte oynama ve abartı titizlik işini bırak, parasını verip aldığın şeyi neden tam performansta kullanmıyorsun? Mezaramı götüreceksin kullan gitsin ayrıca PSU çöp ve bu sisteme mantıklı değecek bir yükseltme yapılmaz, planladığın gibi satar yenisini alırsın ama 5000 serisi yıl sonu ya da daha sonrasına anca görürüz.

Yüksek ihtimal bu yaz alacağım ya da asağıda dedigim gibi bekleyeceğim. (küçük soru: 5000 serisini beklemeli miyim?)

Intel Core i5 11400F.
MSI B560M Pro-e soket 1200 DDR4 4800MHz (OC) m.2.
MSI GeForce RTX 3060 Ventus 2X OC 12 GB GDDR6 192bit.
G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 1.35v.
Kioxia 500GB Exceria serisi NVMe M.2 SSD 1700MB/1600MB.
Power Boost VK-T01b RGB 650W 80+ mesh panel USB 3.0 mid Tower.

Sizce ne kadara gider?

Bu kadar takıntılı olmayın hocam akıl sağlığınıza zarar.

Geri
Yukarı