Huawei MatePad 11.5 inç alınır mı?

Bluetooth mouse + kalem + klavyeli kılıf hediye verildi.

Huawe'nin otomobili de var onu da hediye etseydi 😅. Huawei'nin resmi sitesinden almayı düşünüyorum şu an sadece klavye hediyesi var ve 9200 lira.

Hem dizüstü bilgisayar niyetine hem de not almak için düşünüyorum. Siz hangi amaçla almıştınız? Not almak için sizce kalemi yeterli mi? Tableti kullandığınız bu zamana kadar herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Klavyeli kılıf derken tabletle gelen klavye kılıf görevi de mi görüyor? İlk defa tablet deneyimim olacak sorular için affınıza sığınıyorum.

Son düzenleme:
Huawe'nin otomobili de var onu da hediye etseydi 😅. Huawei'nin resmi sitesinden almayı düşünüyorum şu an sadece klavye hediyesi var ve 9200 lira.

Hem dizüstü bilgisayar niyetine hem de not almak için düşünüyorum. Siz hangi amaçla almıştınız? Not almak için sizce kalemi yeterli mi? Tableti kullandığınız bu zamana kadar herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Klavyeli kılıf derken tabletle gelen klavye kılıf görevi de mi görüyor? İlk defa tablet deneyimim olacak sorular için affınıza sığınıyorum.
Ben genel günlük kullanım amacıyla aldım, çoğunlukla ders çalışmak ve film dizi izlemek için. Not tutmak için kalemi gayet yeterli diye düşünüyorum, iki tane uç var içinde ve ikisini de denedim. Gayet güzel not tutuluyor. Tableti aldığımdan beri herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Klavyeli kılıf evet aynı zamanda bir kılıf, mıknatıslı bir şekilde tablet dik konuyor ve kapatıldığında klavye olduğu belli olmuyor bile, sadece düz kılıf görünümünde.

Başka sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz.

9.200 lira da gayet güzel fiyat, rakibi yok bu fiyatta.

@166079

Buradan alabilirsiniz, satıcısı Hepsiburada ve fiyatı daha ucuz.

1. Film dizi izlemek için demişken sesini de merak ediyorum. Nasıl?
  2. Bazı tablet kalemleri aşınıyormuş sizde böyle bir şey oldu mu?
  3. Derste defter, kütüphanede ya da başka bir yerde dizüstü bilgisayar gibi kullanmak istiyorum. O yüzden kablosuz farelerden birini almayı düşünüyorum. Sizce bilgisayar gibi kullanmak için yeterli bir cihaz mı?
  4. Uzun süredir 11 kullanıyorum. Elimde şuan 11.5 de var. Net bir şekilde matepad 11 diyorum.
    Matepad 11.5 yerine 11 diyorlar siz karşılaştırma yapabildiniz mi? Sizce hangisi?

Bütün sorularım bunlar, Hepsiburada linki için teşekkürler.

Son düzenleme:
Neden iade ettiniz hocam? Ben de şimdi almayı düşünüyordum tam
Alırken zaten bir alsam mı almasam mı ikilemindeydim hocam ben. Kablolu kullanmayı seviyorum kulaklığı ama bu tablet type c to aux mantığını desteklemiyor sanırım direk type c kulaklık almak lazım. Ayrıyeten tek sebepte bu değil, google uygulamaları kısıtlaması (gbox çözüyor biliyorum ama ne kadar verimli olur bilemem), bir de benim tecrübesizliğime denk geldi ben 2k ekran olunca stream platformlarında filmleri 2k izlerim varsayıyordum ama maalesef youtube harici 1080p. Tablet hissiyat olarak premium ve ekranı kaliteliydi. Arayüz akıcıydı. Aslında eğer tablete ihtiyaciniz varsa bu fiyata iyi bir seçenek.

1. Film dizi izlemek için demişken sesini de merak ediyorum. Nasıl?
  2. Bazı tablet kalemleri aşınıyormuş sizde böyle bir şey oldu mu?
  3. Derste defter, kütüphanede ya da başka bir yerde dizüstü bilgisayar gibi kullanmak istiyorum. O yüzden kablosuz farelerden birini almayı düşünüyorum. Sizce bilgisayar gibi kullanmak için yeterli bir cihaz mı?
  4. Matepad 11.5 yerine 11 diyorlar siz karşılaştırma yapabildiniz mi? Sizce hangisi?

Bütün sorularım bunlar, Hepsiburada linki için teşekkürler.
Sesi Harman Kardon değil ama Spotify denemiştim ben ve kötü bir performansı yoktu güzeldi.

Kalem kullanmadım ama kalem hakkında yorumlar olumlu değil hocam kalem için ayrı sarj aleti lazım kalemi uzun süre kullanmayınca bağlantı kopması ve kalemi kullanmaya başlayınca ekranın 60hz olması gibi eleştirilen noktalar var.

Ders notu, ders videosu, kütüphane kullanımı için bence uygun bir tablet.

11.5 vs 11 durumunu ben de araştırmıştım. 11de işlemci ve ekran paneli bir tık daha iyi harmon kardon ( 2021 sürümünde var 2023de var mı bilinmiyor) ses sitemi var ama bir arkadaş eski işlemci olduğu için sarjı da iyi gitmiyor yazmıştı. Ayrıyeten 11'de kalem daha iyi durumda ayrıyeten sarj aletine falan gerek yokmuş. İşlemci farkı gözle görülür fazla bir fark olur mu sanmam oyun oynamıyorsanız.

Son düzenleme:
Hocam belirttiğiniz özelliklere göre 11 sanki kullanım açısından daha iyi. Performans olarak 11.5 iyi de olsa tablet kullanırken bir yandan rahatlığı da arıyor insan. Donanımhaber ve Technopatta yazılanları okuyorum da rahatlık açısından genelde 11 daha önde.

Sizin gibi kararsız kaldım ancak fiyatına göre çok uygun o da karar vermekte zorluyor. Yine de fikrinizi paylaştığınız için teşekkürler @CBum, @TheEmrys7.

Hocam belirttiğiniz özelliklere göre 11 sanki kullanım açısından daha iyi. Performans olarak 11.5 iyi de olsa tablet kullanırken bir yandan rahatlığı da arıyor insan. Donanımhaber ve Technopatta yazılanları okuyorum da rahatlık açısından genelde 11 daha önde.

Sizin gibi kararsız kaldım ancak fiyatına göre çok uygun o da karar vermekte zorluyor. Yine de fikrinizi paylaştığınız için teşekkürler @CBum, @TheEmrys7.
Rica ederim hocam ben internetten teknolojik bir şey alırken (telefon tablet pc vb) gibi hep resmi satıcıdan almaya çalışıyorum sorun yaşamamak veya iade kolaylığı için ve de 11.5 de hem biraz daha ucuzdu. Ek olarak, 11'in resmi satıcıda satışı yoktu o yüzden ben 11.5 tercih etmiştim.

SD 865, bazı konularda 7 Gen 1'den üstün (ISP gibi, CPU çekirdeğinin gücü gibi). Fakat, 7nm TSMC üretimi ve 2019 model. O ise 2022 model ve 4nm Samsung üretimi. Ayrıca o ARMv8.x gibi neredeyse 10 yaşında bir mimariye, 7 Gen 1 ise ARMv9 gibi daha 1.5 senelik bir mimariye sahip. Ayrıca GPU MHz'si SD 865'den daha iyi mesela. İkisi de birbirine çok benzer SoC modelleri. Onların önerme sebebi CPU performansı fakat gözle görülür hiçbir fark yok çünkü aradaki fark az (birazcık güçlü). Ona bakarak önermiştir size çoğu ama dediğim gibi fark çok az.

Onun haricinde, 10W şarja sahip maalesef. Bu açıdan kötü tabi MatePad 11'den. Ekran çözünürlüğü de bir tık düşük fakat ikisi de 2K+ 120Hz IPS LCD. Onun haricinde aynı zaten. 4 senelik bir SoC'a yatırım yapılmaz CPU gücü biraz daha yüksek ya da 22.5W hızlı şarj var diye cihazda.
bu şekilde bir cevap aldım ben geçen hafta sorduğumda ve 11.5 aldım

Yeni konular

Geri
Yukarı