Huawei matepad 11 alınır mı?

lord1ryuu

Femtopat
Selam, kendime bir tablet almak istiyorum. Birkaç marka arasında kaldım. Ve karar vermekte zorlanıyorum. Şu anda en yakın hissettiğim Huawei matepad 11.
Huawei matepad 11 şu anda Hepsiburada'da 4000 TL'ye satılıyor ve yanında kalem ve klavye de veriliyor. O yüzden daha mantıklı geliyor bunu almak ama HarmonyOS kullandığı için Google ile bağlantısı yok sanırım.
Yani ben YouTube, mail, çeviri, WhatsApp, Twitter vb. uygulamaları yükleyebilir miyim?
Banka uygulamalarını yükleyebilir miyim, yüklersem güvenli olur mu?

Diğer markalar da Samsung ve Xiaomi. Ama Huawei ile fiyat farkı minimum 1700 TL ve beni gerçekten zorlar.
Xiaomi Mi pad 5 de çok güzel, özellikleri de sevdim ama yanında ne kalem ne kılıf ne klavye var ve fiyatı 5700 TL.
Samsung da aynı şekilde pahalı Tab S7 modeli 6300 TL'den başlıyor yani bir tablete o kadar veremem şu an gerçekten.
iPad modellerine bakmıyorum.

Sonuç olarak ben Huawei matepad 11 alsam pişman olur muyum, sorun yaşar mıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220516-080118_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20220516-080118_Hepsiburada.jpg
    36,6 KB · Görüntüleme: 152
Yanında klavye ve kalem gelmiyor. Saydığın uygulamalar yükleniyor YouTube olarak Vanced yüklersin. Kalem ve klavye için 1700 TL daha vermen lazım Huawei sitesinde satıyor. Ben alırdım Google uygulamalarının olmaması benim için sorun değil ve üstüne bu tablet yüksek ihtimalle en az 4-5 yıl güncelleme alır. Ek olarak içinde E-Posta uygulaması geliyor oradan Gmail bağlanabilir.

Yanında klavye ve kalem gelmiyor. Saydığın uygulamalar yükleniyor YouTube olarak vanced yüklersin. Kalem ve klavye için 1700 TL daha vermen lazım Huawei sitesinde satıyor. Ben alırdım Google uygulamalarının olmaması benim için sorun değil ve üstüne bu tablet yüksek ihtimalle en az 4-5 yıl güncelleme alır. Ek olarak içinde e-posta uygulaması geliyor oradan Gmail bağlanabilir.

Teşekkürler, bu arada baktım yorumlara önceden kalem ve klavye gönderiliyormuş ama artık gönderilmiyormuş. Benim baktığım yorumlar eskiymiş. Bir de matepad Pro var sanırım 2019 model ama matepad 11'den 1300 TL daha pahalı ve yanında kalem varmış onun yazıyor. O model nasıl sizce aradaki 1300 TL'ye değer mi yoksa 4000 TL'ye matepad 11 alıp kalemi ayrı mı almak daha mantıklı?

Teşekkürler, bu arada baktım yorumlara önceden kalem ve klavye gönderiliyormuş ama artık gönderilmiyormuş. Benim baktığım yorumlar eskiymiş. Bir de matepad Pro var sanırım 2019 model ama matepad 11'den 1300 TL daha pahalı ve yanında kalem varmış onun yazıyor. O model nasıl sizce aradaki 1300 TL'ye değer mi yoksa 4000 TL'ye matepad 11 alıp kalemi ayrı mı almak daha mantıklı?
Sitesinde 5700 TL kalemi ve klavyesi ile onu al derim. Pro modelinin tek avantajı ekran Oled ekran.

Huawei sitesinden kalem ve klavye hediyesiyle birlikte alın. Bana hediye olarak fare de yollamışlardı. Yeni üye olacaksanız 300tl kupon da veriyorlar 5400e geliyor.

Vanced uygulaması rafa kaldırıldı, Mate pad cihazlar gerçekten mükemmeller ancak Google servisleri tek sorun değil. Kardeşim ve babam Google servislerini destekleyen Huawei cep telefonu kullandıkları halde Huawei App Store'un sunduğu uygulamaların optimize edilmemiş ya da eski sürüm olarak sunduğunu gördüm. Twitter vs yükleyebilirsiniz ve bankacılıkk uygulamalarında sorun yaşamazsınız ancak stabil bir uygulama deneyimini yaşayamayabilirsiniz. Şahsen bu eksiklerine rağmen tercih ederdim.

Huawei sitesinden kalem ve klavye hediyesiyle birlikte alın. Bana hediye olarak fare de yollamışlardı. Yeni üye olacaksanız 300TL kupon da veriyorlar 5400e geliyor.

1000 TL fark var yine de ama zorlarsam alabilirim mantıklı geldi. Yine de Google servisleri olayını düşünüyorum hala.
Vanced uygulaması rafa kaldırıldı, Mate pad cihazlar gerçekten mükemmeller ancak Google servisleri tek sorun değil. Kardeşim ve babam Google servislerini destekleyen Huawei cep telefonu kullandıkları halde Huawei App Store'un sunduğu uygulamaların optimize edilmemiş ya da eski sürüm olarak sunduğunu gördüm. Twitter vs yükleyebilirsiniz ve bankacılıkk uygulamalarında sorun yaşamazsınız ancak stabil bir uygulama deneyimini yaşayamayabilirsiniz. Şahsen bu eksiklerine rağmen tercih ederdim.

Ama çoğu şey Google ile bağlantılı olunca ister istemez ileride sorun yaşarım gibi geliyor ya da keşke başka tablet alsaydım demek istemiyorum.

Vanced buradan indirilebilir. AppGallery konusunda haklısınız ama yavaş yavaş geçilecektir.
1000 TL fark var yine de ama zorlarsam alabilirim mantıklı geldi. Yine de Google servisleri olayını düşünüyorum hala.

Ama çoğu şey Google ile bağlantılı olunca ister istemez ileride sorun yaşarım gibi geliyor ya da keşke başka tablet alsaydım demek istemiyorum.
Tablet için Google pek lazım gibi gelmiyor bana.

Geri
Yukarı