Huawei MatePad 11 alınır mı?

• Konuyu başlatan 78501
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 310

78501

Kilopat
Makaleler
5
Merhaba. Geçen ay almış olduğum kararla Tab S9 FE almıştım ancak taksit yapılmadığından dolayı iptal etmiştim siparişimi. Bu süre zarfında Tab S9 FE'ye %10-20 kadar bir zam geldi. Dolayısıyla alternatif aramaya başladım ve MatePad 11'in güzel bir alternatif olduğuna karar verdim.

Öncelikle belirtmek isterim ki telefonum Galaxy S23. Ekosistem dolayısıyla Samsung tablet almam benim için her türlü daha iyi olacaktır. Ancak şöyle bir durum var ki Tab S9 FE'nin çıplak fiyatı dahi 11.500 TL civarlarındayken üstüne bir de ekran koruyucu, kılıf, 45W adaptör eklendiği zaman bana maliyeti 13000 liraya kadar çıkıyor ve bunu karşılamaya maalesef ki yeterli gücüm yok. Samsung tarafındaki bir diğer alternatif ise Tab S6 Lite 2022. Bunun da RAM ve işlemci sıkıntısı bulunmakta. Ancak bunu aldığım takdirde de vergi iadesiyle birlikte 7000 TL'ye geliyor.

En makul ve mantıklı seçenek ise MatePad 11. Bu cihazda da aklıma takılan tek sorun kaleminin S Pen kadar kaliteli olup olmadığı. Bu cihaz ise vergi indirimiyle kalem dahil 8300 TL'ye geliyor. Google uygulamalarının olmaması benim için bir problem teşkil etmeyecek.

Siz olsaydınız ne yapardınız? Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Yardımcı olan herkese teşekkürler (!). Forumda şu tabletin o kadar kullanıcısı olmasına rağmen bir kişi bile yazmamış. Göç etmenin zamanı gelmiş.

Son düzenleme:
Merhaba. Yıllardır MatePad 11 kullanıyorum. Kalem harika sayılmaz ancak yeni bir güncelleme aldı ve hassasiyeti epey toparlandı. Bunun yanında sanıyorum bir aksilik çıkmaz ise HarmonyOS 4 güncellemesi de alacak by tablet. Fiyatı makul. Kişisel olarak kararınızı etkilemesini istemem fakat kendi deneyimlerimden yola çıkarak belirtmek isterim ki ekranı bana biraz küçük geldi ve fakat taşınabilirliği açısından da çok iyi. Kalemi tabletin şarj etmesi avantaj gibi gözükse de bataryasından yaklaşı %5 civarından götürüyor. Bulabilirseniz 2021 modelini almanızı tavsiye ederim. Yeni modelde bazı özellikler kırpılmış durumda. SD kart girişi yok ve ses teknolojisi harman kardon değil diye biliyorum. Son olarak diğer şikayetim masaüstü modu olmaması fakat yeni gelecek HarmonyOS 4 güncellemesi ile birlikte bir uygulama pencerelerinde ulaşımda kolaylık sağlanacağı belirtilmiş. Son olarak şunu söyleyebilirim; performans, günlük işler işlemci sizi asla yarı yolda bırakmaz. Hoşça kalın.

Dipnot: Sizin bu cihazla ilgili sorunuzu bugün gün içinde okudum ve sırf bu yüzden size bilgi vermek yardımcı olmak maksadı ile bu platforma üye oldum.İlk mesajımı da size gönderdim. Aslında erken yazmıştım bu yazıyı fakat Technopat üyelik süreci onayı ile ilgili süreç işlediği için yayınlanmamıştı.

Arkadaşımızın cümlerine harfiyen katılıyorum.Ben de 1 yıldır 2021 harman/kardonlu versiyonu kullanıyorum.Alınacaksa 2021 modellisi alınmalıdır.Bir gün bile of demedim ben.

Geri
Yukarı