Çözüldü Huawei modem kablosuz hız sınırı var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

armas

Megapat
Yer
New York
Superonline'ın kendi verdiği Huawei HG8245X6 model modemi kullanmaktayım. İnternet paketimi 100Mbps'den 1Gbps'e çıkarttım.

Bilgisayarda CAT6 kablomla sorunsuz 1Gbit olarak kullanıyorum fakat kablosuzda hâlâ telefonumla test yaptığımda 100Mbps rakamını gördüm. Bunu yükseltmem mümkün mü? Modem değiştirmeme gerek var mı? Yoksa sadece modem arayüz sayfasından ayar mı yapmalıyım?

2.4 GHz'de 1Gbit alabilir miyim, yoksa 5 GHz'e geçmem gerekir mi?

Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm
Modemin 5 GHz desteklediğini biliyorum, 1Gbps internet destekliyor mu, bilgim yoktu bu konuda ve modem kullanma kılavuzunda da bilgi yer almıyordu.

2.4 GHz'in normalde 450-600Mbps'e kadar desteklemesi lazım. Bunu neden vermiyor diye düşününce acaba ayar mı yapmam gerek diye düşündüm.

Paketi yükselttikten sonra kablolu hız 1Gbit olmuştu fakat telefonumdaki kablosuz hâlâ en fazla 100Mbps olarak gözüküyordu. Müşteri hizmetlerini arayıp sinyal yenilettirince hız yükseldi, yani arayıp sinyal yenilemesi istiyorsunuz ve sorun çözülüyor.
Modemin 5 GHz desteklediğini biliyorum, 1Gbps internet destekliyor mu, bilgim yoktu bu konuda ve modem kullanma kılavuzunda da bilgi yer almıyordu.

2.4 GHz'in normalde 450-600Mbps'e kadar desteklemesi lazım. Bunu neden vermiyor diye düşününce acaba ayar mı yapmam gerek diye düşündüm.

Paketi yükselttikten sonra kablolu hız 1Gbit olmuştu fakat telefonumdaki kablosuz hâlâ en fazla 100Mbps olarak gözüküyordu. Müşteri hizmetlerini arayıp sinyal yenilettirince hız yükseldi, yani arayıp sinyal yenilemesi istiyorsunuz ve sorun çözülüyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı