İnceleme Huawei P Smart 2019 EMUI 12 Beta 1

Selam, öncelikle P Smart 2019 telefonumu EMUI 12 yapmak için bütün yolları denedim ama ne yazık ki sonuç yok arkadaşıma gelmiş ama bende hala yok ne zaman gelir bir bilginiz var mı?

Açıkçası güncelleme daha yeni çıktığı için kullanıcılara gelmesi 8 haftayı bulabilir ama eğer şansınızı denemek isterseniz telefonu HiSuite üzerinden bilgisayara bağlayıp oradan güncellemeleri denetleyebilirsiniz. Şahsen ben oradaki güncelleme aracı ile güncellemiştim. Ama yine de güncellemeden önce her şeye karşı yedek almanızı öneririm.

Bende HarmonyOS kullanicisiyim tabletimde ve EMUI 12 arayuzu ayni. Zaten EMUI 12 HarmonyOS gecis surumu. Bu ay icerisinde bende Huawei P30 Lite cihazimi guncelleyecegim. Umarim Update cabuk gelir.

Herşeyimi yedek alıp hi suite üzerinden çok fazla bir şekilde denedim ama sonuç yok. Forumlarda araştırdığım zaman "8 haftayı bulabilir" yazısı sinirimi bozmuştu ne yazık ki bekleyeceğiz

Hocam bende HiSuite üzerinden güncellemiştim, kararlı sürüm çıkmış sanırım ama 8 hafta diyorlar evet.
Herşeyimi yedek alıp hi suite üzerinden çok fazla bir şekilde denedim ama sonuç yok. Forumlarda araştırdığım zaman "8 haftayı bulabilir" yazısı sinirimi bozmuştu ne yazık ki bekleyeceğiz

Bende HarmonyOS kullanicisiyim tabletimde ve EMUI 12 arayuzu ayni. Zaten EMUI 12 HarmonyOS gecis surumu. Bu ay icerisinde bende Huawei P30 Lite cihazimi guncelleyecegim. Umarim Update cabuk gelir.
EMUI 12 zaten HarmonyOS'mis sanırım hocam, fakat Google uygulamalarının son bir nefesi. Hiç bir yerinde Android olduğu yazmıyor telefonun.

Hocam sizde RAM kullanımı nasıl? CPU-Z kurup iletebilme şansınız var mı? Bende boşta 700MB RAM bırakıyor yanlızca, ve bir tık fazla sanırım boşta kullanım değerleri.

Google destekli cihazlar bu destegi HarmonyOS'ta almaya devam edecek hocam.

Bari emui 12 gelene kadar bir soru sorayım; telefonum bilgiğiniz üzere p smart 2019 müzik dinlerken bildirim panelinde çıkar ya hani müziği durdurursun yahut bir sonraki/önceki müziğe geçersin hah o işte bende müzik dinlerken gözükmüyor ne yapabilirim? Emui 12 ye geçmenin asıl sebebi budur.

Hocam pil optimizasyonu ve bildirim ayarlarını kontrol edin, ben 10'dayken öyle çözmüştüm. 12'de geri bozuldu ama, bildirim kısmındaki spotify bildirimi falan yine kayboluyor, kilit ekranındaki de dahil ama kontrol paneli kısmında ki kurtarıyor onu.

Bende RAM kullanımı ortalama bu durumlarda ama şunu diyebilirim ki cihaz güncellemeden sonra daha az kasıyor bende eski sürümde müzik dinlerken arkadan başka uygulama açınca telefon ya müziği durduruyordu ya da aşırı kasıyordu. Güncellemeden sonra fazla yaşamadım bir iki kez falan oldu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220813_074339_com.cpuid.cpu_z.jpg
    44,9 KB · Görüntüleme: 47
Teşekkür ederim oldu hocam

Arkadaşlar güncelleme ile gelen bir başka yenilik ise çoklu pencere özelliği bence güzel olmuş yeni hali. Aynı zamanda gelen mesajın bildirimini aşağıya kaydırırsanız o da küçük pencerede açılıyor. Ekran görüntülerinden bakabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…