Huawei P Smart 2019 ısınıyor

Makaleler
20
Huawei P Smart 2019 kullanıyorum. Cep telefonum son zamanlarda çok ısınmaya başladı. Özellikle bazı uygulamalarda donuyor ve çok geç tepki veriyor. Deklanşöre bastığımda 5-6 saniye sonra fotoğrafı çekiyor. Telefonun arka kısmı çok ısınıyor. (Batarya kısmı değil.) Toplamda 64 GB depolama alanı var telefonumun %60'ı dolu sadece.

Bu ısınma ve donup kasma sorunu neyden kaynaklı olabilir?

Huawei P Smart 2019 kullanıyorum. Cep telefonum son zamanlarda çok ısınmaya başladı. Özellikle bazı uygulamalarda donuyor ve çok geç tepki veriyor. Deklanşöre bastığımda 5-6 saniye sonra fotoğrafı çekiyor. Telefonun arka kısmı çok ısınıyor. (Batarya kısmı değil.) Toplamda 64 GB depolama alanı var telefonumun %60'ı dolu sadece.

Bu ısınma ve donup kasma sorunu neyden kaynaklı olabilir?

Yıllar içinde uzun ve yoğun kullanım, tozlanma, darbeler ve ürünün ömrünü doldurmasıyla açıklayabiliriz bunu. Stock Rom'ile yazılımla tasarlanan planlanmış eskimeyi geciktirebilirsiniz.

Telefon çok eskidi artık ya benim babam da kullanıyor o modeli ve ısınma sorunu onun telefonunda da var ısınma sorunu için daha çok mobil Gaming için tasarlanan fanlar var eğer bu telefon ile biraz daha idare etmek istiyorsan alabilirsin.

Aynı telefon bende de var. Alalı 4 yıl oldu haliyle işleminden performans kayıpları vermeye başladı. Telefonunuz EMUI 10 ise EMUI 12 sürümüne yükseltin. Ram kullanımını baya bir azaltıyor. Bende yakında Samsung cihaza geçmeyi düşünüyorum. Bu arada cihazı güç tasarruf modunda kullanmayın. Güç tasarruf modu pil sağlığını yükseltmek için telefonun alabiliceği maks perfomansı engelliyor.

Son düzenleme:
Huawei P Smart 2019 kullanıyorum. Cep telefonum son zamanlarda çok ısınmaya başladı. Özellikle bazı uygulamalarda donuyor ve çok geç tepki veriyor. Deklanşöre bastığımda 5-6 saniye sonra fotoğrafı çekiyor. Telefonun arka kısmı çok ısınıyor. (batarya kısmı değil.) Toplamda 64 GB depolama alanı var telefonumun %60'ı dolu sadece.

Bu ısınma ve donup kasma sorunu neden kaynaklı olabilir?

Bende çok yaşıyorum en iyisi ekran çözünürlüğü düşürmek kılıfsız kullanın parlaklığı kısın ve güncellemeleri eksiksiz yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı