Huawei P10 Lite Android güncellemesi alacak mı?

• Konuyu başlatan Fraun
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 767

Fraun

Decapat
Merhabalar, Huawei'nin P10Lite cihazını kullanıyorum. Şu an Android 8 sürümünü kullanıyor. Cihazım ileride Android sürüm güncellemesi alacak mı? Almayacak ise ileride bir sıkıntı yaratır mı, ileride telefon değiştirmek zorunda kalır mıyım? Yardımlar için teşekkürler. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 yıllık bir cihazın artık güncelleme alacağını düşünmüyorum ( gelse 9 gelirdi zaten ), yine de çoğu uygulama Android 8 ile çalıştığı için uzun süre sorun olmaz. Belki 5-6 yıl sonra uygulamalar desteklerini kesebilir, zaten o zamana telefonu değiştirmiş olursunuz heralde. Mesela Whatsapp, Android 2.3.5 desteğini Şubat 2020'de kesmiş.

4 yıllık bir cihazın artık güncelleme alacağını düşünmüyorum ( gelse 9 gelirdi zaten ), yine de çoğu uygulama Android 8 ile çalıştığı için uzun süre sorun olmaz. Belki 5-6 yıl sonra uygulamalar desteklerini kesebilir, zaten o zamana telefonu değiştirmiş olursunuz heralde. Mesela Whatsapp, Android 2.3.5 desteğini Şubat 2020'de kesmiş.
Çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi 5-6 yıla zaten değiştirmiş olurum. İyi günler

Geri
Yukarı