Huawei P30 Lite soğuk havada bozuldu

Civciv12

Decapat
Daha fazla  
Telefonum soğuk havada bozuldu. Kedini yeniden başlatıp duruyor, şarj olmuyor. Çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunuzun markası ve modeli nedir? Ayrıca telefonunuzu soğuk havaya maruz bırakan etken ve durum da önemlidir. Telefonlar belirli hava sıcaklıklarının altındaki değerlerde çalışmayabilirler. Bu tür bilgiler telefonunuzun kullanım kılavuzunda yazmaktadır. Telefonunuz, çalışması için yeterli olacak ortam sıcaklığının altında bir değere düştüyse çalışmıyor olabilir.

Telefonu normal sıcaklık değerlerinin bulunduğu bir ortamda bir süre bekleterek tekrar deneyin.

Benim telefonum da çölde arabada sıcaktan bozulmuştu. Ümidi kaybetmeyip klimalı ferah ortamda bırakmıştım 2 saat sonra telefon soğudu bende tekrar açtım ve açıldı. Şu an sorunsuz kullanıyorum. Ama modelden modele değişebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunuzun markası ve modeli nedir? Ayrıca telefonunuzu soğuk havaya maruz bırakan etken ve durum da önemlidir. Telefonlar belirli hava sıcaklıklarının altındaki değerlerde çalışmayabilirler. Bu tür bilgiler telefonunuzun kullanım kılavuzunda yazmaktadır. Telefonunuz çalışması için yeterli olacak hava sıcaklığının altında bir değere düştüyse çalışmıyor olabilir.

Telefonu normal sıcaklık değerlerinin bulunduğu bir ortamda bir süre bekleterek tekrar deneyin.

Buzdolabına koyduğum iPhone 4'ü zamanında hiçbir sorun çıkarmıyordu. Samsung A3 telefonu buz ile kullanıyordum bazen. Nedenini çözemedim.

Buzdolabına koyduğum iPhone 4'ü zamanında hiçbir sorun çıkarmıyordu. Samsung A3 telefonu buz ile kullanıyordum bazen. Nedenini çözemedim.
Olabilir ancak bu her telefon için geçerli değildir. Telefonların çalışabilmesi için belirli bir ortam sıcaklığı gerekir. Telefon üreticisi bu bilgileri telefonun kullanım kılavuzuna da yazmalıdır.

Soğutulan bir iPhone modelinin batarya kapasitesinin oldukça önemli ölçüde düştüğü ve ısıtıldıktan sonra tekrar eski değerlere geri döndüğü de zamanında kaydedilmiş bir istatistiktir.

Olabilir ancak bu her telefon için geçerli değildir. Telefonların çalışabilmesi için belirli bir ortam sıcaklığı gerekir. Telefon üreticisi bu bilgileri telefonun kullanım kılavuzuna da yazmalıdır.

Soğutulan bir iPhone modelinin batarya kapasitesinin oldukça önemli ölçüde düştüğü ve ısıtıldıktan sonra tekrar eski değerlere geri döndüğü de zamanında kaydedilmiş bir istatistiktir.

Aslında düşmemişti telefon çok fazla şarj yediği için az konumda iken koymuştum çıkardığında yine yeterli seviyede şarj vardı.

Tabi her telefonda geçerli değerler değil bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı