Huawei P50, Kirin 9000 İşlemci İle Gelebilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Huawei P50 Kirin 9000 işlemci

Önümüzdeki yıl tanıtılacak olan Huawei P50, Kirin 9000 işlemci ile beraber piyasaya sürülebilir. Huawei P50 özellikleri ile ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı. Bu kısımda ise yayınlanan raporlara göre, Huawei P50 Kirin 9000 işlemci ve Samsung üretimi ekranla beraber gelebilir. Son zamanlarda ABD’nin ambargo kararlarıyla mücadele eden Huawei, bildiğiniz gibi geçtiğimiz Ekim ayında Huawei Mate 40 […]

Devamı: Huawei P50, Kirin 9000 İşlemci İle Gelebilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Huawei P50 Kirin 9000 işlemci

Önümüzdeki yıl tanıtılacak olan Huawei P50, Kirin 9000 işlemci ile beraber piyasaya sürülebilir. Huawei P50 özellikleri ile ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı. Bu kısımda ise yayınlanan raporlara göre, Huawei P50 Kirin 9000 işlemci ve Samsung üretimi ekranla beraber gelebilir. Son zamanlarda ABD’nin ambargo kararlarıyla mücadele eden Huawei, bildiğiniz gibi geçtiğimiz Ekim ayında Huawei Mate 40 […]

Devamı: Huawei P50, Kirin 9000 İşlemci İle Gelebilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Bir yerde duyduğuma göre Qualcomm'a geçiş yapabilirlermiş tamamen.

@Deleted User Qualcomm'a tamamen geçmeleri pek olası bir seçenek değil. Samsung ve Huawei uzun süredir kendi işlemcilerine yatırım yapıyor kolay vazgeçmezler. Kendi işlemcini üretmek, işlemci almaktan daha az maliyetli. 4G destekli Qualcomm yongalarını kullanacaklar, 5G destekli Qualcomm yongaları için izin yok şimdilik.

Huawei hisilicon kirin 655 kullanıcısı olarak kirin ismini duymak istemiyorum. Hisilicon u tabletlerde kullanmaları daha iyi olur. Telefonda Qualcomm ya da helio işlemci kullanmaları daha iyi. Çünkü kirin işlemciler 1 seneden sonra çöp oluyor.

@Deleted User Qualcomm'a tamamen geçmeleri pek olası bir seçenek değil. Samsung ve Huawei uzun süredir kendi işlemcilerine yatırım yapıyor kolay vazgeçmezler. Kendi işlemcini üretmek, işlemci almaktan daha az maliyetli. 4G destekli Qualcomm yongalarını kullanacaklar, 5G destekli Qualcomm yongaları için izin yok şimdilik.

Zaten mediatek ile gelmesi bekleniyordu. Bu bile çok iyi bir haber. Kirin en az Qualcomm kadar iyi bence. Oyun onamıyorsan farkı anlamazsın bile.

Çünkü kirin işlemciler 1 seneden sonra çöp oluyor.
Hiçbir doğruluğu olmayan bir bilgi. Ayrıca Helio işlemciler, Kirin işlemcilerden çok daha güçsüz. Mediatek genel olarak CPU konusunda Exynos, Snapdragon ve Kirin işlemcilerinin gerisinde.

Hiçbir doğruluğu olmayan bir bilgi. Ayrıca helio işlemciler, kirin işlemcilerden çok daha güçsüz. Mediatek genel olarak CPU konusunda Exynos, Snapdragon ve kirin işlemcilerinin gerisinde.

Ama arkadaşımın mediatek işlemcili cihazı 56 FPS alırken ben 30'da sürünüyorum?

@MotoruCalinanGaspçı kirin 655 güçlü bir yonga seti, oyun performansını etkileyen temel etken GPU'dur. Arkadaşının telefonu hangisi? Modelden modele göre işlemciler birbirinden üstün olabiliyor bu normal bir durum.

Benim Huawei P9 Lite 2017
Arkadaşımın ise LG Q stylus+ sadece 1 GB RAM fark var ama oda bu kadar fark ettirmez. Benim grafik birimi Mali t830.

Yeni konular

Geri
Yukarı