Huawei P8 Lite İncelemesi

Haklısın. Eski ekran görüntülerimi kurcaladımda sana güncelleme gelmemiş.

Ne olacak böyle ? Daha dün telefonunu alan arkadaşım gözümün önünde b150 ye yükseltirken, ben 20 gün oluyor alalı güncelleme yok diyor telefon Hisuite ilede demedim hala güncelleme yok bari kendi sitelerinde paylaşsalarda oradan kendimiz yükleyebilsek.

Neden gelmediğini gerçekten bilmiyorum. Sana yükleme yolunu anlatırım ancak Bootloader kilidini felen açman gerekir. Yani garantiden çıkar. Mecbur bekleyeceksin yada ne yapacaksın inan bilmiyorum. Bak bana, telefonu aldığım gün Bootloader kilidini açtım. Bence garantiyi fazla takma kafana.

Beklerim bi 5-6 gün daha gelmezse yine dediğin yolu denemeye calısırım nasıl yapacağım anlatabilirmisin ?

Senden çok özür diliyorum. Bilgisayarı yeni açabildim. Benim aklımdaki kurduğum yöntem senin güncelleme yapmana yardımcı olmayacak. Ben farklı şekilde düşünüyordum ancak bilgisayarı açınca gördümkü bu yol senin güncelleme yapmanda işini görmeyecektir. Bende gelen güncelleme dosyalarını silmişim. Elimde olsa sana atardım, o şekilde de güncelleyebilirdin ancak maalesef ki yok.

İstersen Marshmallow'a güncelle telefonu? Bazı eksikleri olsada işini hayli hayli görecektir.

Öncelikle burdaki rehberi izleyerek Bootloader kilidini açabilirsin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu rehberdeki yazıları okuyarak Marshmallow'a güncelleyebilirsin telefonu.
[ROM] ☆Android 6.0 Beta Upgrade by S3V3N☆ [Marshmallow][UnlockBootloader]

Sağol dostum yardımın için ve ilgin için söylediğin yolu deneyeceğim

Konuyu hortlatacağım ama hala kullanıyor musunuz? Kullanıyor iseniz memnun musunuz?

@TechnoMan46 Evet kullanıyorum. Kendisi bozuluncaya kadarda kullanmayı düşünüyorum. Şarjı hariç çok memnunum telefondan.
Orta seviye bir telefon almayı düşünmekteyim yatırımı pc için bekletiyorum. Beni idare edecek bir kaç oyun açacak iyi stabil bir telefon lazım. İşim sürekli pc ile olduğu için pahalı telefonu alıp 1 hafta sonra kenarıya atarım ve param boşa gider diyerek orta seviye bir telefon alma yoluna girdim. Bir kaç sorum var. Kasma vs oldu mu hiç? Kamera nasıl? Marshmallow geldimi? (yasal olarak rom vs ile uğraşmam) Şarjı gün içinde video izlemek oyun oynamak vs hesaba katar isek nasıl bir performans ortaya sunmakta?

@TechnoMan46 Tek tek cevap vermeye çalışayım.
1- Ben bu telefonu aldıktan sonra CS:GO ve vakit geçirme harici bilgisayarı bile açmaz oldum. Evde iken her işimi telefondan yapıyorum, bilgisayarlık durum olmadıkça. Fiyatına göre yazılımı sayesinde perfomansı gayet idare eder.

2- Kasma değil, Google Choreme'da yaklaşık 20 sekme açmadıkça telefon teklemiyor kolay kolay. Emui arayüzü çok sade ve Android'den çok uzaklaştırıyor telefonu. Donanımı biraz daha yüksek olsa, hemen hemen çok rahat Iphone performansı sunacak gibi hissettiriyor telefon. Bu yüzden bi üst modeli olan, P8'in performansını da merak ediyorum.

3- Ben orjinal yazılımını kaybettim. Resmi olarak Marshmallow geldimi bilmiyorum. Cihaz yazılımla uğraşırken tamamen benim bir hatam yüzümden şu an garantide. 1 hafta oldu vereli. Gelince orjinal yazılımıyla gelecek. O zaman bakarım Marshmallow gelmişmi diye.

4- Telefonu parlaklığı sona alıp, genellikle o şekilde kullanırım. Gerek Facebook, İnstagram, YouTube'da video izlemek olsun, paket verim sürekli açık durur. Akşam eve götürür seni. Ancak sadece o kadar. Eve girince prize koşabilirsin. Paketi kapatsan vs biraz dikkatli kullansan eve geldiğinde biraz şarjı kalmış bile olabilir. Ben biraz acımasız kullanıyorum.

Özet olarak telefon fiyatının üzerinde performans sunuyor. Oyun ve internette gezinme performansı olarak. Ancak şarjı o kadar da iç açıcı değil.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…